Eksperci
Jaki grzejnik do pokoju dziecięcego?

Jaki grzejnik do pokoju dziecięcego?

Dodano: wtorek, 08 stycznia 2013 12:26
Odpowiada: Jerzy Stosiek

W pokoju dziecka musi być zapewniony odpowiedni komfort cieplny. Prawidłowo dobrane ogrzewanie powinno spełniać wymogi bezpieczeństwa, wygody i funkcjonalności. Na szczęście oferta produktów na rynku jest na tyle bogata, że z pewnością wybierzemy urządzenie, które będzie także ekonomiczne i zdrowe.

Odpowiednia temperatura i czyste powietrze bez kurzu w pokoju dziecka

Jak się okazuje wielu rodziców w trosce o swoje pociechy często przegrzewa pokój dziecka ustawiając zbyt wysoką temperaturę. Skutkuje to suchym powietrzem, które niekorzystnie wpływa na skórę, a także może wysuszać śluzówkę w gardle lub nosie małego mieszkańca. Dlatego pamiętajmy, by w pokoju dziecięcym panowała podobna temperatura jak w całym domu, a wilgotność oscylowała w granicach 40-60 proc. W pomieszczeniu, gdzie przebywa dziecko nie może być ani za ciepło, ani też zbyt zimno. Drugi ważny aspekt przy wyborze urządzenia, to jego sposób emitowania ciepła.

Ważne, aby zamontować taki grzejnik w pokoju dziecięcym, który nie sprzyja rozprzestrzenianiu się kurzu i roztoczy. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza w przypadku, gdy dziecko cierpi na alergię lub jest uczulone na kurz. Miejmy na uwadze, że urządzenia konwekcyjne, bezpośrednio ogrzewające powietrze, unoszą i rozprzestrzeniają ten kurz. Dlatego w pokojach dziecięcych wskazana jest instalacja grzejników oddających ciepło przez promieniowanie. Ten sposób dystrybucji ogranicza w znacznym stopniu zjawisko wzmożonej cyrkulacji powietrza. Dzieje się tak, ponieważ w wyniku promieniowania najpierw nagrzewane są okalające powierzchnie - ściany, sufity i podłogi oraz rzeczy i sprzęty, znajdujące się w domu. Po pewnym czasie zaczynają one oddawać ciepło do otoczenia. Technologia promieniowania nie potrzebuje powietrza jako nośnika w transmisji ciepła, przez co nie powoduje unoszenia mas powietrza, obfitującego w kurz.

Ciche i łatwe w czyszczeniu urządzenie

Ekspert firmy:
Logo
Wybierając urządzenie grzewcze do pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Ważna jest nie tylko moc grzejnika, ale również to, czy cicho pracuje. Głośno pracujące urządzenie może być przyczyną, że nasze dziecko śpi niespokojnie i nie wypoczywa, tak jak powinno. W pokoju brzdąca musi panować czystość, dobrze więc, gdy grzejnik nie daje kurzowi oparcia.

Różne kolory i formy grzejników w pokoju dziecięcym

Urządzając pokój dziecka możemy wybrać dowolną formę i kolor grzejnika. Doskonale sprawdzą się urządzenia np. z ławeczką. Taki kaloryfer jest niezwykle funkcjonalny, ponieważ oprócz ogrzewania pomieszczenia pełni też rolę siedziska. Z pewnością wyraziste kolory będą nie tylko optymistycznym akcentem w pokoju dziecka, ale również podkreślą charakter pomieszczenia.