Eksperci
Jaki wybrać grzejnik do wnętrza o minimalistycznym charakterze?

Jaki wybrać grzejnik do wnętrza o minimalistycznym charakterze?

Dodano: poniedziałek, 03 września 2012 07:38
Odpowiada: Jerzy Stosiek

Minimalizm pojawił się na początku XX wieku i zjednał sobie rzesze zwolenników. Cechuje go oszczędność oraz prostota form i barw. Daje to wrażenie porządku i przestronności. Nie ma miejsca na chaos i przypadek. Dlatego bardzo ważny jest wybór grzejnika, który nie zakłóci harmonii, lecz spełni rolę dekoracyjną.

Minimalizm ujawnił się w architekturze jako bunt przeciwko rozbuchanej secesyjnej formie. Jego zasady zaczęto stosować również do wnętrz. Główną ideę reprezentuje hasło "Less is more", czyli "Mniej znaczy więcej". Już sama nazwa stylu wskazuje na redukcję rzeczy zbędnych i niepraktycznych, jak wszelkie zdobienia, dekoracje czy ornamenty. Preferuje natomiast formy proste i ascetyczne, otwarte przestrzenie oraz panującą w otoczeniu funkcjonalność.

Grzejnik do wnętrza o minimalistycznym charakterze

W minimalistycznym wnętrzu każdy detal powinien być tak przemyślany i dobrany, by nie burzyć końcowego efektu aranżacyjnego. Sprzęty muszą spełniać pewne kryteria - powinny cechować się prostą, geometryczną formą, bez zbędnych zdobień. To samo dotyczy grzejników. Z racji tego, że są one niezbędne w każdym mieszkaniu czy domu, należy je tak dopasować, by nie zakłóciły charakteru i klimatu wnętrza.

Płaski grzejnik Zehnder FinaW naszej ofercie posiadamy wyjątkowo efektowny, płaski grzejnik Zehnder Fina, specjalnie zaprojektowany z myślą o minimalistycznych wnętrzach. Łączy w sobie wyjątkową elegancję i purystyczny design. Dzięki elastycznym, bocznym osłonom maskującym, grzejnik zespojony jest ze ścianą, a elementy mocujące i armatura przyłączeniowa pozostają niewidoczne.

W zależności od potrzeb oferujemy grzejniki w różnych konfiguracjach wielkościowych i kolorystycznych. Dostępne są zarówno wykończone błyszczącym lakierem, jak i matowym. Wygląd grzejnika został nagrodzony prestiżową nagrodą RedDot Design Award 2012.

Ekspert firmy:
Logo
Zendher Fina posiada prosty geometryczny kształt i wykonany jest z gładkiego materiału. Przede wszystkim jednak grzejnik musi spełniać podstawową, przypisaną mu funkcję - czyli grzać. Model Fina posiada dużą powierzchnię grzewczą, dlatego ciepło rozchodzi się szybko, zapewniając wysoki komfort cieplny w pomieszczeniu. Dodatkowo można go wyposażyć w jeden lub kilka uchwytów do suszenia ręczników o indywidualnie regulowanej wysokości. Zaś gładka powierzchnia urządzenia ułatwia jego pielęgnację.

Również z montażem nie będzie żadnego problemu, dzięki opatentowanemu systemowi Zehnder EasyTube. Grzejnik może być zamontowany wszędzie, szybko i sprawnie poprzez podłączenie od dołu, niezależnie od dostępnych wymiarów przyłączy.