Gdańsk poprawił dotychczasowy wynik INSTALACJI ON TOUR

Dodano: piątek, 05 czerwca 2015 11:02

INSTALACJE ON TOUR, organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, są wyjazdową formą eliminacji do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), których finał odbędzie się w kwietniu 2016 r. w Poznaniu podczas targów INSTALACJE. Konkursowe zadanie polega na wykonaniu, w jak najkrótszym czasie, 17-stu czynności na przygotowanym modelu instalacji. Jest to m.in. montaż pompy, odpowietrznika, głowicy termostatycznej czy trójnika powietrzno-spalinowego.

Pogoda podczas INSTALACJI ON TOUR w Gdańsku (29 maja 2015 r.) nie była najlepsza, ale za to udało się uzyskać najlepsze, jak do tej pory wyniki. Zwycięzca Jakub Banasiak poradził sobie z czynnościami konkursowymi w 3 min oraz 15,22 sek. Drugie miejsce na podium zajął Krzysztof Bezychowski z czasem 3 min. oraz 27,16 sek., a trzecie Wojciech Przybylski - 3 min. 37,90 sek. Do rywalizacji w INSTALACJE ON TOUR w Gdańsku stanęła też jedyna kobieta - Julita Ziarniak (9 min. oraz 59,72 sek.), która mimo, że była jedyną "rodzynką" wśród zawodników, to i tak nie mogła liczyć na żadne taryfy ulgowe, ale za to wzbudzała powszechny podziw i szacunek.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc z każdej lokalizacji, poza nominacją do finału MPI, otrzymują także nagrody rzeczowe m.in. głowice pompy kotłowej, odpowietrzniki oraz skrzynkę narzędziowe. Zwycięzca dostaje dodatkowo tablet Samsung Galaxy tab.3. W tym roku eliminacje odbędą się jeszcze w: Łodzi (12 czerwca), Koszalinie (19 czerwca), Warszawie (26 czerwca), Białymstoku (3 lipca), Krakowie (17 lipca), Szczecinie (21 sierpnia), Kielcach (28 sierpnia), Bydgoszczy (4 września), Zielonej Górze (11 września) oraz Wrocławiu (18 września). Każdorazowo na terenie Hurtowni BIMS Plus. Podczas eliminacji, oprócz części konkursowej, funkcjonuje również grill party oraz strefa rodziny, czyli miejsce zabaw dla rodzin instalatorów. Partnerami - sponsorami projektu zostały firmy: AFRISO, BROTJE, GRUNDFOS, TECE oraz VOGEL&NOOT.

Szczegółowy harmonogram rywalizacji, regulamin, czynności konkursowe oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na: www.instalacjeontour.pl

źródło i zdjęcie: MTP