Zwiedzanie fabryki central Komfovent

Dodano: niedziela, 10 czerwca 2012 10:50

Wyłączny przedstawiciel marki Komfovent w Polsce - firma Ventia, był organizatorem wycieczki na Litwę do fabryki central wentylacyjnych. Zwiedzany obiekt, który został rozbudowany w tym roku i zajmuje aktualnie ponad 40 tys. m2 powierzchni, jest usytuowany na przedmieściach Wilna.

Producentem central Komfovent jest litewska firma Amalva, która w chwili obecnej jest wiodącym producentem urządzeń wentylacyjnych w północno-wschodniej Europie.

Spotkanie projektantów oraz firm instalacyjnych z branży HVAC połączone ze zwiedzaniem fabryki central Komfovent, było dobrą okazją do zgłębienia walorów kraju naszych sąsiadów.

Pierwszym dzień wyjazdu był poświęcony na zwiedzanie stolicy Litwy - Wilna. Uczestnicy wyjazdu mogli obejrzeć główne zabytki Wilna, w tym przede wszystkim obiekty sakralne z licznymi kościołami, cerkwiami, starówkę i oczywiście Ostrą Bramę. Po mieście oprowadzał grupę polskojęzyczny przewodnik, który przybliżył wszystkim najważniejsze informacje o oglądanych zabytkach. Wieczorem wszyscy udali się na kolację w uroczym kompleksie rekreacyjnym Belmontas.

Następnego rozpoczęło się zwiedzanie fabryki central Komfovent, czyli najważniejszy punkt wyjazdu. Uczestnicy mogli ocenić zaawansowaną technologię i proces powstawania central wentylacyjnych oraz rekuperatorów marki Komfovent. Nowoczesne i zautomatyzowane maszyny produkcyjne, wysokiej jakości komponenty, dbałości o szczegóły, nadzór i kontrola na wszystkich etapach produkcji, to najważniejsze czynniki wpływające na efekt końcowy, czyli niezawodne i funkcjonalne centrale Komfovent.

Na koniec goście mogli zapoznać się z nowościami planowanymi do wprowadzenia na rynek jesienią tego roku - nowa automatyka C5 oraz centrale z wbudowanymi pompami ciepła.

W drugiej części dnia przyszedł czas na zwiedzanie kolejnych zabytków Litwy. Tym razem uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć malownicze miasto Troki wraz z zamkiem Wielkich Książąt Litewskich na jeziorze Galve. Kolacja i reszta wieczoru odbyła się na przepięknej starówce Wilna.

źródło i zdjęcie: ventia.pl