Pompy ciepła Nateo na targach BUDMA

Dodano: środa, 19 stycznia 2011 13:20

Popularyzacja pomp ciepła, jako alternatywnej metody ogrzewania, promocja własnej oferty produktowej oraz inteligentnych rozwiązań w budownictwie - to główne wyzwania, z jakimi firma NATEO postanowiła zmierzyć się podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma.

Firma przedstawiła zwiedzającym poznańskie targi pełną ofertą produktową. Na stanowisku zaprezentowano pompy typu SmartPLUS, SmartVEGA oraz GEMINI - a więc zarówno te przeznaczone do budownictwa jednorodzinnego, jak i dużych obiektów: budynków wielorodzinnych, zakładów produkcyjnych i przemysłowych, szkół czy szpitali.

"Jak do tej pory liderami w wykorzystywaniu pomp ciepła były w Polsce klasztory, parafie czy hospicja" mówi Piotr Słaby z firmy NATEO. "W Skandynawii taki system ogrzewania posiadają dwa na trzy nowe domy, w Niemczech i Francji połowa, natomiast w naszym kraju jedynie co trzechsetny. Rynek wciąż ma więc przed sobą ogromne możliwości rozwoju. Dysponujemy już nowoczesnymi produktami i jesteśmy w stanie rywalizować z zachodnimi liderami w branży. Jedną z podstawowych barier utrudniających dynamiczny rozwój rodzimego rynku, jest niestety brak wiedzy i świadomości klientów na temat samej technologii. Warto nad tym pracować m.in. przy okazji targów branżowych" - dodaje Słaby.

Dowodem świadczącym o rosnącym zapotrzebowaniu na pompy ciepła była frekwencja na stanowisku NATEO. W poszukiwaniu informacji, porad oraz produktów, odwiedzali je licznie zarówno inwestorzy indywidualni, jak i deweloperzy oraz przedstawiciele uczelni wyższych.

W trakcie Budmy swoją premierę miał również nowy projekt firmy NATEO - "idom24.pl Inteligenty dom". W ramach przedsięwzięcia opracowany został system integrujący ze sobą wszystkie instalacje znajdujące się w budynku. Pozwala on na sterowanie i zarządzanie m.in. instalacją centralnego ogrzewania i kotłownią, wentylacją, klimatyzacją oraz rekuperacją, ale także urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi, systemem alarmowym, monitoringiem i oświetleniem. W ramach przyjętych rozwiązań, automatyką budynku można sterować poprzez przeglądarkę www, tablety, panele ścienne z ekranem dotykowym, telefon komórkowy, pilota oraz standardowe włączniki elektryczne.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa