Sukces Viessmann na targach POLEKO

Dodano: środa, 01 grudnia 2010 10:25

Stoisko firmy Viessmann przez cały okres trwania targów POLEKO było licznie odwiedzane przez inwestorów zainteresowanych nowoczesnymi, efektywnymi systemami grzewczymi.

Od 23 do 26 listopada w Poznaniu trwały największe w Polsce targi POLEKO poświęcone rozwiązaniom proekologicznym, a w szczególności odnawialnym źródłom energii. Podczas POLEKO wystawcy z całej Polski prezentowali swoje usługi oraz produkty, których zastosowanie przyczynia się do ochrony klimatu oraz środowiska naturalnego.

Na targach tych nie mogło również zabraknąć firmy Viessmann - przedstawiciela branży grzewczej, który wyznacza kierunki rozwoju technik grzewczych w zakresie zwiększonego wykorzystania OZE oraz efektywnego wykorzystania surowców kopalnych. To właśnie pomarańczowo-srebrne stanowisko każdego dnia przyciągało tłumy odwiedzających co można określić sukcesem Viessmanna na targach POLEKO. Wśród nich znaleźli się inwestorzy indywidualni, ale również przedstawiciele samorządów, gmin i instytucji publicznych zainteresowani modernizacją systemu grzewczego w oparciu o OZE.

Na blisko 100 metrowym stoiku firmy Viessmann miały swoją pierwszą odsłonę nowości, które już od 2011 roku będą dostępne na rynku polskim. Wśród nich znalazły się takie urządzenia jak: pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-S, pompa ciepła solanka/woda dla większych instalacji Vitocal 300-G, kolektory słoneczne: Vitosol 300-T i Vitosol 300-F oraz kolektor dla większych powierzchni DIS, kocioł na biomasę Koeb, nowatorski model instalacji na biogaz Schmack oraz najnowszy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300 CU3A (26-60 kW).

W ubiegłym roku targi POLEKO odwiedziło ponad 21 tysięcy osób. W tym roku było podobnie. Taka liczba zwiedzających to niepowtarzalny potencjał biznesowy, ale również edukacyjny. To właśnie podczas POLEKO prowadzone były dyskusje na temat efektywności, a także opłacalności ekonomicznej związanej z wykorzystaniem OZE. Firma Viessmann wzięła udział w imprezie towarzyszącej targom - Salonie Czystej Energii zorganizowanej wraz z redakcją magazynu Czysta Energia podczas którego odbywały się dyskusje na temat białej energii, jak również w Globie pełnym Energii zorganizowanym wraz z redakcją  magazynu Glob-Energia.

Ta ostatnia impreza odbywała się w pomarańczowym namiocie Matrix firmy Viessmann, w którym m.in. Tomasz Zubilewicz - prezenter i dziennikarz stacji TVN i TVN Meteo, prowadził wywiady z pierwszym w Polsce właścicielem domu na wodzie, domu okrągłego, czy właścicielem myjni zasilanej energią słoneczną. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO na trwałe zapisały się w kalendarzu najważniejszych imprez poświęconych działaniom i produktom zmierzającym poprawie oraz ochronie środowiska naturalnego. W tym roku odbyła się już XXII edycja targów.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa

Firma Viessmann