Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010

Dodano: środa, 26 maja 2010 12:53

W dniach 18-20 maja 2010 r. w Poznaniu odbywały się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010. Honorowy patronat nad targami sprawowało Ministerstwo Gospodarki.

Ekspozycja Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010 obejmowała energetykę wiatrową, wodną, słoneczną, geotermalną, biopaliwa stałe i płynne, biogaz oraz energooszczędne technologie. Wśród wystawców drugiej edycji dominowały firmy oferujące technologie i urządzenia służące do produkcji biogazu i biomasy oraz pozyskiwania energii z tych źródeł, a także producenci i dystrybutorzy kolektorów słonecznych i pomp ciepła. Swoją innowacyjną ofertę zaprezentowało około 80 firm z Polski, Chin, Danii, Francji i Niemiec.

Nowinki w dziedzinie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych prezentowane były zarówno na stoiskach wystawców, jak i w podczas forum seminaryjnego GREENPOWER 2010 składającego się z sześciu bloków tematycznych: Słońce, Ziemia, Woda, Wiatr, Biomasa i Biogaz. Eksperci obecni na stoisku Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej udzielali szczegółowych informacji na temat poszczególnych źródeł czystej energii i możliwości finansowania projektów dotyczących wykorzystania OZE.

źródło i zdjęcie: greenpower.mtp.pl