Zdalne sterowanie ogrzewaniem za pomocą systemu Purmo TempCo E3

Dodano: piątek, 23 listopada 2018 09:31
Zdalne sterowanie ogrzewaniem za pomocą systemu Purmo TempCo E3

Utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie użytkowników. Rozwój technologii otwiera nowe możliwości sterowania ogrzewaniem w domu. Inteligentny system TempCo E3 marki Purmo pozwala na dokładną kontrolę temperatury we wszystkich strefach budynku oraz na sterowanie instalacją grzewczą na odległość.

Zalecana temperatura w większości pomieszczeń w naszym domu wynosi 20°C. Wyjątek stanowi przede wszystkim łazienka, w której nie powinna być ona niższa niż 24°C, a także sypialnia - najlepiej wyśpimy się , jeżeli temperatura otoczenia nie będzie przekraczać 18°C.

Jednak tzw. komfort cieplny, czyli - mówiąc najprościej - stan, w którym człowiek nie odczuwa ani gorąca, ani chłodu, jest kwestią bardzo subiektywną. Warunki termiczne w pokoju, w którym jedni marzną nawet w grubych swetrach, przez innych mogą być odczuwane jako optymalne.

W ostatecznym rozrachunku komfortowa temperatura jest zatem temperaturą dostosowaną do indywidualnych preferencji użytkownika pomieszczenia.

Sterowanie ogrzewaniem za pomocą tradycyjnych mechanicznych głowic termostatycznych nie jest precyzyjne. Ponadto ich obsługa wymaga bezpośredniej styczności z urządzeniem grzewczym - zdalna kontrola pracy instalacji nie jest w tym przypadku możliwa.

Inteligentny system TempCo E3

System TempCo E3 to inteligentny system, który gwarantuje pełny nadzór nad ogrzewaniem w naszym domu z dowolnego miejsca, pozwalając przy tym różnicować poziom temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. System TempCo E3 dedykowany jest, zarówno dla ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, jak i grzejników.

Jedną z podstawowych korzyści wynikających z jego zastosowania jest minimalizacja zużycia energii. System umożliwia utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach, dopasowując wydajność pracy instalacji do panujących w nich warunków.

Poziom ciepła możemy także zmniejszać lub zwiększać w zależności, np. od tego, czy aktualnie przebywamy w domu, czy też poza nim.

Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne - odpowiednia regulacja temperatury pozwala nam uniknąć sytuacji, gdy po dłuższej nieobecności wracamy do wychłodzonego domu i jesteśmy zmuszeni odczekać nawet kilka godzin, zanim wnętrze się nagrzeje.

Wyposażenie systemu Purmo Smart Home

System Purmo Smart Home jest systemem bezprzewodowym i nie wymaga instalacji modułu sterującego w konkretnym miejscu w budynku. Przenośny sterownik zasilany jest z sieci poprzez ładowarkę z wtyczką do gniazdka, przy czym istnieje możliwość jego montażu w puszce podtynkowej na ścianie.

Do wyposażenia jednostki sterującej należy ekran dotykowy, za pomocą którego możemy regulować temperaturę w każdej strefie grzewczej indywidualnie, w zakresie od 5°C do 30°C.

Dzięki specjalnej aplikacji mobilnej na platformy IOS i Android, bez problemu uzyskamy dostęp do kontrolera z poziomu swojego smartfonu lub tabletu. Oznacza to, że możemy sterować ogrzewaniem w naszym domu niemal z każdego miejsca na świecie i o dowolnej porze.

Niezaprzeczalnym atutem TempCo E3 jest fakt, że daje się zintegrować z różnymi urządzeniami w naszym domu, nie tylko z systemem ogrzewania.

Za pomocą kontrolera możemy również, np. otwierać i zamykać bramę garażową, regulować natężenie światła lampy czy też włączać i wyłączać system nawadniania w ogrodzie.

Purmo Smart Home pozwala zatem na inteligentne i komfortowe sterowanie praktycznie całym domem. Jedna jednostka sterująca znacznie ułatwia czynności związane z obsługą wielu urządzeń, tym bardziej że charakteryzuje się przejrzystym i intuicyjnym interfejsem.

Źródło i zdjęcie: Rettig-Heating