Pompy dwustrumieniowe Hydro-Vacuum DHV i system próżniowy w Kijowie

Dodano: wtorek, 13 lutego 2018 14:47
Pompy dwustrumieniowe Hydro-Vacuum DHV i system próżniowy w Kijowie

Hydro-Vacuum S.A. przy udziale przedstawicielstwa TOV Hydro-Vacuum Ukraina, zrealizowała istotną dostawę pomp dla ukraińskich wodociągów w Kijowie. W trzecim kwartale 2017 roku uruchomiono stację pompową ZHOVNIEVA dla Kievvodokanał. Zainstalowane zostały tam dwie pompy dwustrumieniowe typu DHV.150-605 PA z silnikami o mocy 250 kW, wydajności Q=470m3 i wysokości podnoszenia H=110 m.

Nowa pompownia jest wspomagana przez system próżniowy produkcji Hydro-Vacuum S.A. Instalacja próżniowa - oparta na pompie próżniowej typu PW.1.12 - przeznaczona jest do zalewania pomp DHV, oraz rurociągów ssawnych pomp. Widoczne w instalacji zbiorniki służą do:

  • odseparowania pompy próżniowej z wirującym pierścieniem cieczowym od zalewanych pomp odśrodkowych, chronią pompę próżniową przed zalaniem dużą ilością wody – zbiornik na ssaniu pompy próżniowej, instalacja jest wyposażona w czujnik poziomu lustra wody, który monitoruje bezpieczny poziom cieczy w zbiorniku.
  • oddzielenia pompowanego gazu od cieczy roboczej pompy próżniowej - zbiornik na tłoczeniu pompy próżniowej.

W pełni zautomatyzowana instalacja wyposażona w szafę sterowniczo-kontrolną zapewnia prawidłową pracę całego systemu nowej stacji pompowej.

Hydro-Vacuum S.A. jest obecne na rynku ukraińskim od wielu lat m.in. poprzez swoją spółkę "córkę" Hydro-Vacuum Ukraina odpowiedzialną za działalność firmy nie tylko na Ukrainie, ale również w Rosji, Kazachstanie czy Gruzji.

źródło i zdjęcia: Hydro-Vacuum S.A.