DriveLand z odwodnieniami AS

Dodano: poniedziałek, 09 października 2017 10:32

Firma AS PPH Producent Odwodnień Liniowych i Punktowych zrealizowała zamówienie na dostarczenie systemów do odprowadzania wody deszczowej w ośrodku doskonalenia techniki jazdy stopnia wyższego - DriveLand.

Inwestycja wymagała dostarczenia żelbetowych kanałów szczelinowo-monolitycznych "typu I", o wysokiej klasie nośności (F900), które nie wymagają obetonowania bocznego i stosowane są na powierzchniach narażonych na wyjątkowo silne obciążenia.

DriveLand to ośrodek zlokalizowany w miejscowości Słabomierz przy trasie nr 50. Obiekt wyposażony jest w nowoczesne systemy oraz instalacje, m.in. płyty poślizgowe z nowoczesnymi systemami nawadniania, kurtyny wodne czy szarpak do wprowadzania pojazdów w poślizg. Na terenie ośrodka znajdują się również sieci dróg i place manewrowe przeznaczone do zajęć w ramach szkoleń.

Inwestor zdecydował się, że do odbioru wody deszczowej zastosowane zostaną odwodnienia polskiego producenta - firmy AS. Do obiektu dostarczono łącznie ok. 150 mb odwodnień. Zastosowane zostały odwodnienia szczelinowe-monolityczne AS-IIS250, AS-S150 oraz studzienki wielofunkcyjne AS-ST200, AS-ST300.

źródło i zdjęcie: AS PPH Producent Odwodnień Liniowych i Punktowych