Grzejniki kanałowe REGULUS®-system CANAL w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Dodano: czwartek, 23 lipca 2015 11:49

Szczecińska Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza to jedna z najciekawszych  inwestycji ostatnich lat w naszym kraju, jej projekt przygotowali architekci z hiszpańskiej pracowni Barozzi Veiga. Biała strzelista bryła została nagrodzona prestiżową europejską nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe, także jury międzynarodowego konkursu Eurobuild Awards 2014 uznało ją za Najlepszy projekt architektoniczny roku.

Do ogrzewania Szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wykorzystano m.in. produkty firmy REGULUS®-systemDo ogrzewania Szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wykorzystano m.in. produkty firmy REGULUS®-system. Na dwóch ścianach obiektu znajdują się charakterystyczne kwadratowe przeszklenia, wzdłuż których, na całej długości ściany, wyznaczono miejsce montażu ogrzewania kanałowego REGULUS®-system CANAL. Wewnątrz liniowego kanału umieszczono grzejnik cechujący się dużą dynamiką grzania – bardzo szybko zaczyna grzać i również szybko przerywa grzanie – całość przykryta jest ażurowym podestem z poprzecznymi szczeblami.

Jedynym widocznym elementem systemu jest więc podest przykrywający kanałowy system grzewczy. W związku z tym, że kolorem wiodącym na korytarzach filharmonii jest biel, szczeble podestu również są białe – dobrze komponują się z geometryczną białą posadzką oraz białymi panelami na ścianie. Jedną z funkcji systemu ogrzewania kanałowego REGULUS®-system CANAL jest tzw. kurtyna ciepłego powietrza, chroniąca przeszklenie przed zaparowaniem. Funkcja ta jest ważna nie tylko ze względu na prestiż obiektu, ale również z powodów praktycznych, z trzeciego piętra poprzez dużą kwadratową szybę można podziwiać błyszczącą w dali kopułę cerkwi.

REGULUS®-system CANAL to wysokiej jakości system grzewczy idealny do ogrzewania wnętrz o wyrafinowanej estetyce, doskonale komponuje się w nowoczesnych przestrzeniach, aluminiowo-miedziana konstrukcja daje pewność, że to inwestycja na lata.

źródło i zdjęcia: REGULUS®-system