alpha innotec altera, nowa linia gruntowych pomp ciepła

Dodano: poniedziałek, 13 kwietnia 2015 14:38

Z początkiem maja 2015, Przedsiębiorstwo "Hydro-Tech" Konin, wyłączny przedstawiciel marki alpha innotec w Polsce wprowadzi do swojej oferty nowe urządzenia gruntowych pomp ciepła.

W skład linii alpha innotec alterra wchodzą trzy serie produktów: podstawowa pompa gruntowa SW, kompaktowa SWC oraz WZS z wbudowanym zasobnikiem cwu, dedykowana wymagającym,  dla  których liczy  się przede  wszystkim  oszczędność miejsca. Wszystkie zaprezentowane pompy charakteryzuje klasa energetyczna A++ lub nawet A+++, co znacznie przewyższa tradycyjne systemy  grzewcze. Ich wyjątkową zaletą jest  też wysoka  wydajność energetyczna  (osiągają COP  na  poziomie  nawet 5,09 przy B0/W35),  która pozwala  na wyższą efektywność przy mniejszym zużyciu energii. Co więcej, pompy te mogą pracować zarówno w trybie grzania jak i chłodzenia, dzięki czemu sprawdzą się zarówno podczas mroźnej zimy i gorącego lata.

Wielkim atutem linii pomp ciepła alterra marki alpha innotec jest także możliwość zastosowania urządzeń nie tylko w nowych budynkach, ale też w obiektach modernizowanych. Dzięki wysokiej temperaturze (wynoszącej do 65°C) pompy można łatwo zintegrować z, już istniejącą w budynku, wysokotemperaturową tradycyjną instalacją grzewczą.

Pompy gruntowe z rodziny alterra, wyposażone zostały w możliwość zdalnego zarządzania. Po podłączeniu jednostki do sieci domowej uzyskujemy dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji za pomocą strony internetowej lub aplikacji na telefon komórkowy (tzw. alpha app). Jest to możliwe dzięki regulatorowi LUXTRONIK, który można zamontować w dowolnym miejscu naszego lokum. To rozwiązanie pozwala zarządzać instalacją grzewczą i decydować o temperaturze nawet gdy przebywamy daleko poza domem.

Więcej informacji na temat urządzeń znajdą Państwo na stronie http://bit.ly/seriaAlterra

źródło i zdjęcie: "Hydro-Tech" Konin