ESBE wprowadza nową grupę pompową

Dodano: środa, 02 kwietnia 2014 00:00

Szwedzki producent zaworów i siłowników, firma ESBE, wprowadza na rynek grupę pompową. Urządzenie posiada zawór o unikalnej konstrukcji, co umożliwa zastosowanie jednej grupy pompowej w instalacjach grzewczych  o mocy do 40 kW z zachowaniem wysokiej jakości regulacji. Oznacza to, że tą samą grupę pompową można zastosować w małej, średniej i dużej instalacji.

Nową grupę pompową wyposażono w pompy elektroniczne , zgodne z dyrektywą ErP. Dodatkowo zastosowano dopasowaną izolację termiczną, a elementy elektroniczne umieszczono na zewnątrz, co zapewnia długi okres eksploatacji i minimalne straty ciepła.

Te same modele grupy pompowej o konstrukcji bazowej dostępne są w wersjach ze sterownikiem zewnętrznym, siłownikiem biwalentnym lub sterowaniem termostatycznym, a także w wersji podstawowej bez zaworu mieszającego. Grupy pompowe ESBE są dostarczane ze wstępną nastawą, co gwarantuje łatwą i szybką instalację. Testy fabryczne produktów zapewniają ich funkcjonalność. Elementy izolacji termicznej można zdejmować, aby szybko uzyskać dostęp do poszczególnych części urządzenia podczas jego instalacji, konfigurowania i serwisowania.

Wszystkie grupy pompowe są dostarczane w pudełku z praktyczną rączką, zawierającym pełną dokumentację i wszystkie akcesoria.

źródło i zdjęcia: ESBE Hydronic Systems