Złoty Instalator dla pompy ciepła Caliane

Dodano: piątek, 13 czerwca 2014 10:31

Pompa ciepła marki Sofath, wykorzystująca technologię bezpośredniego odparowania, otrzymała nagrodę Złotego Instalatora za 2013 rok. Zwyciężyła w kategorii "Wysoce zaawansowane technologie, systemy i urządzenia w zakresie odnawialnych źródeł energii".

Caliane marki Sofath to system składający się z pompy ciepła, wymiennika zewnętrznego, czyli kolektora poziomego lub sond pionowych oraz instalacji wewnętrznej. Oszczędny i ekologiczny układ może być wykorzystywany także do wytwarzania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania wody w basenie. Wydajność urządzeń Caliane wynika z połączenia dwóch technologii - zewnętrznej w postaci wymiennika z bezpośrednim odparowaniem oraz wewnętrznej - wodnego ogrzewania podłogowego, ściennego lub grzejnikowego. System Caliane dobrze sprawdza się w nowobudowanych i modernizowanych domach, ze względu na temperaturę wody grzejnej, która może osiągnąć 65oC i układ wodny po stronie górnego źródła. Ten model pompy ciepła może służyć również do chłodzenia aktywnego. Jego moc porównywalna jest z tradycyjną klimatyzacją. Urządzenie zapewnia duży komfort w najbardziej upalne dni.

Złoty Instalator to konkurs organizowany przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji oraz przez redakcję magazynu "Polski Instalator". Honorowa statuetka przyznawana jest corocznie dla firm i instytucji, których instalacje są niezawodne, ekologiczne i innowacyjne. Celem konkursu jest promocja nowoczesnych rozwiązań grzewczych.

źródło i zdjęcie: Sofath