Rozpocznij sezon na oszczędzanie!

Dodano: wtorek, 02 kwietnia 2013 07:24

Przedłużająca się zima nie nastraja optymistycznie, jeśli zastanowimy się nad tym, ile nas już w tym sezonie kosztuje. Choć synoptycy przekonują, że prawdziwa wiosna w końcu nadejdzie, rachunków za ogrzewanie i tak możemy spodziewać się naprawdę wysokich. By w przyszłości uniknąć stresu i błyskawicznie malejącego stanu kąta po każdej zimie, warto zastanowić się nad modernizacją domowych instalacji grzewczych.

Wiosna będzie dobrym momentem na takie zmiany. Rozpocznijmy więc sezon na oszczędzanie, mimo iż wiosny za oknem wcale nie widać. Brakuje słońca, przyroda jeszcze się nie obudziła, a temperatura bardziej przypomina środek zimy. Nasze kotły i grzejniki wciąż pracują na pełnych obrotach. Aż strach pomyśleć o wysokości rachunków, gdy wreszcie skończy się sezon grzewczy.

Regulować, czyli kontrolować i oszczędzać

Słowo modernizacja, choć brzmi poważnie, wcale nie musi wiązać się z radykalnym remontem instalacji i wysokimi kosztami. Bez względu na to, w jaki sposób ogrzewamy dom czy mieszkanie (czy posiadamy kocioł grzewczy na gaz, węgiel czy prąd), możemy poprawić efektywność pracy całego systemu i sprawić, że będzie on bardziej oszczędny w przyszłości.

Rozwiązanie jest proste. Wystarczy zainwestować w nowoczesny regulator, który będzie za nas kontrolował temperaturę w pomieszczeniach i według naszych potrzeb sterował pracą kotła grzewczego. Obecność regulatora temperatury w instalacji grzewczej gwarantuje obniżenie zużycia energii, nawet o 30% przede wszystkim dlatego, że pomaga minimalizować wszelkie straty ciepła, a ogrzewanie staje się bardziej wydajne, mówi Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta nowoczesnych regulatorów temperatury i sterowników do pomp marki AURATON.

Odpowiedni dobór inteligentnej automatyki domowej

Oferta rynku urządzeń związanych z techniką grzewczą jest naprawdę szeroka. Przed dokonaniem wyboru, skonsultujmy się jednak z fachowcem. Tylko doświadczony instalator dobierze odpowiednie rozwiązanie do potrzeb naszego domu oraz rodzaju instalacji, jaki posiadamy, radzi Maciej Leonhard. Zanim więc zdecydujemy się na wymianę okien w domu na bardziej energooszczędne czy ocieplenie ścian, lepiej pomyśleć o inteligentnej automatyce domowej. To tańsze rozwiązanie, które i tak szybko się zwróci.

Ekspert poleca AURATON 2030 i AURATON 2030 RTH, czyli najnowsze produkty w ofercie regulatorów temperatury firmy LARS. Są to supernowoczesne, tygodniowe i programowalne urządzenia w wersji przewodowej i bezprzewodowej. Wyróżniają się zaawansowaną technologią oraz niezwykłą funkcjonalnością. Są wyjątkowo energooszczędne i niezawodne. Sprawią, że zarządzanie temperaturą w domu, mieszkaniu czy biurze będzie jeszcze bardziej efektywne i komfortowe. Oba modele pozwalają na zaprogramowanie aż do 8 różnych temperatur w ciągu dnia, z dokładnością co do minuty. Urządzenia pracują w cyklu tygodniowym, dlatego możemy ustawić 8 poziomów temperatury nie tylko dla każdego dnia powszedniego, ale także w sobotę i w niedzielę. Mamy do dyspozycji również 3 dodatkowe tryby temperatury - ręczny, urlopowy i przeciwzamrożeniowy oraz funkcję kalibracji wskazań temperatury. Ponadto nowe produkty zostały wyposażone w czytelne wyświetlacze LCD, z podświetleniem w 3 kolorach do wyboru.

źródło i zdjęcie: LARS

Firma Auraton