Centrum Klima zastąpi Lindab Polska w zakresie wentylacji

Dodano: piątek, 29 czerwca 2012 07:41

Firma Centrum Klima, lider rynku wentylacji i klimatyzacji w Polsce, członek międzynarodowej grupy Lindab zastąpi dział wentylacji Lindab Polska, w roli wyłącznego dystrybutora produktów wentylacyjnych Grupy Lindab na rynku Polskim. 

Kontynuując swój dynamiczny wzrost Centrum Klima SA z dniem 28 czerwca 2012 r. stał się wyłącznym reprezentantem Lindab na rynku wentylacji i klimatyzacji w Polsce. 

Lindab AB kontynuując strategię integracji Centrum Klima w swoich strukturach grupy, zadecydował, że Centrum Klima stanie się jedynym zależnym podmiotem reprezentującym jego interesy na rynku Polskim w obszarze wentylacji, tym samym podjęta została decyzja o zakończeniu działalności w zakresie tego pionu produktowego dotychczasowego przedstawiciela - spółki Lindab Polska.

"Taka zmiana wydaje się naturalnym krokiem, który zapewni ujednolicenie i podwyższenie standardów obsługi klientów Centrum Klima i Grupy Lindab na rynku Polskim" mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

"Krok ten zabezpieczy także grupę przed zjawiskiem konkurencji wewnętrznej. W tej chwili podjęliśmy także decyzję o zatrudnieniu 2 dotychczasowych przedstawicieli handlowych Lindab Polska, ułatwi to dotychczasowym klientom bezproblemowe kontynuowanie współpracy w ramach grupy" dodaje prezes zarządu Centrum Klima SA.

Centrum Klima SA po tym, jak Grupa Lindab 27 kwietnia br. dokonała akwizycji większościowego pakietu akcji, oferuje swoim klientom pełny asortyment produktów Lindab i Spiro, które rozszerzy dotychczasowe portfolio spółki.

źródło i zdjęcie: Centrum Klima