Centrum Klima łączy siły z Lindab

Dodano: poniedziałek, 30 kwietnia 2012 10:31

Szwedzka firma Lindab z branży wentylacyjnej i budowlanej, zawarła porozumienie z większościowymi akcjonariuszami Centrum Klima dotyczącą zakupu 51,8% akcji spółki. Przejęcie spółki oznacza rozszerzenie oferty firmy, a przede wszystkim wzmocnienie pozycji w obszarze systemów wentylacyjnych.

Ustalona cena za akcję wynosi 14,50 zł, co na dzień 26 kwietnia br. oznacza premię w wysokości 26,3% względem średniego kursu akcji Centrum Klima z okresu ostatnich trzech miesięcy. Ponadto, jest to cena wyższa o 29,3% względem kursu zamknięcia na warszawskiej GPW w dniu 27 kwietnia 2012.

Umowa w sprawie akwizycji ma zostać podpisana 30 kwietnia br., a 2 maja br. Lindab ogłosi wezwanie na pozostałe akcje spółki po takiej samej cenie, czyli 14,5 zł. Transakcja nie podlega zatwierdzeniu przez organy ochrony konkurencji. Po sfinalizowaniu transakcji przejęcia Centrum Klima przez Lindab, Marek Perendyk oraz Wojciech Jakrzewski pozostaną w kadrze zarządzającej spółki.

"Lindab i Centrum Klima funkcjonują równolegle na wielu rynkach zagranicznych oraz w Polsce. Teraz mamy możliwość połączyć siły i wspólnie rozszerzać portfolio i zwiększać jakość produktów. To dla nas wyróżnienie, że pozycja Centrum Klima oraz kondycja i dynamika rozwoju firmy zostały docenione przez światowego lidera, jakim jest Lindab" powiedział Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima.

"Nabycie spółki Centrum Klima S.A. bardzo dobrze wpisuje się w strategię działalności Lindab. Wzmocni to naszą pozycję w obszarze systemów wentylacji kanałowej oraz wzmocni naszą sieć dystrybucyjną, a jednocześnie przyczyni się do osiągnięcia korzystnych efektów synergii" powiedział David Brodetsky, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów Lindab.

źródło i zdjęcie: Centrum Klima