Nowe zestawy solarne od ESBE

Dodano: poniedziałek, 23 kwietnia 2012 14:37

Producent zaworów, siłowników oraz układów regulacyjnych do instalacji grzewczych i systemów chłodzący - firma ESBE, wprowadziła nowe zestawy solarne premium do optymalizacji zużycia energii - ESBE VMD300 oraz VMD500.

Nowe zestawy solarne Premium zapewniają możliwie najwyższy komfort i oszczędność energii najwyższej precyzji regulacji - są one uzupełnieniem dotychczasowej oferty ESBE w zakresie zestawów solarnych.

Produkt Menadżer Per Thunberg wyjaśnia: "W przypadku niewystarczającej ilości energii słonecznej do celów przygotowania ciepłej wody użytkowej, niezbędny jest alternatywny system jej przygotowania, taki jak gazowy kocioł grzewczy. Solar kit optymalizuje przepływ wody w zależności od aktualnego zapotrzebowania na dodatkową moc grzewczą do jej podgrzania, jednocześnie utrzymuje temperaturę c.w.u. na bezpiecznym poziomie. A to wszystko w jednym prostym w montażu urządzeniu - Solar kit. Urządzenie zbudowano wyłącznie z elementów termostatycznych (brak el. elekt.) tym samym uzyskano urządzenie niezależne i proste w instalacji".

"W celu ograniczenia strat energii cieplnej Solar kit dostępny będzie z izolacją termiczną. Zastosowanie izolacji termicznej zmniejsza straty cieplne do 65% w stosunku do niezaizolowanego systemu" dodaje Per Thunberg.

Nowe zestawy solarne - ESBE VDM300 i VDM500 posiadają te same funkcje, jednak VDM500 wyróżnia większa wartość kvs, która wynosi 1,9m3/h. Daje to możliwość zastosowania urządzenia w większych systemach.

Fabryka ESBE i główna siedziba znajduje się w Reftele w Szwecji. ESBE jest reprezentowana w ponad 20 krajach i jest liderem na rynku w zakresie armatury dla instalacji słonecznych, pomp ciepła i paliw stałych.

Polskim dystrybutorem i importerem produktów firmy ESBE jest Afriso Polska.

źródło i zdjęcie: Esbe