Dyrektor firmy Watt o rozwoju rynku kolektorów słonecznych

Dodano: środa, 15 lutego 2012 14:27

Marek Szymański, dyrektor zarządzający firmy Watt, wziął udział 7 lutego 2012 r. w panelu o szansach rozwoju globalnego rynku kolektorów słonecznych, który miał miejsce w Berlinie w trakcie konferencji SMEThermal 2012.

Dyskusja o rozwoju rynku kolektorów słonecznych była częścią konferencji SMEThermal 2012. Najważniejsze europejskie branżowe spotkanie branżowe odbyło się już po raz trzeci.

SMEThermal 2012 to coroczna platforma integrująca przedstawicieli przemysłu energetyki słonecznej termalnej. Organizatorzy szacują, że w tegorocznej edycji SMEThermal 2012 wzięło udział około 160 przedstawicieli firm z całej Europy. Zaproszeni zostali także goście z Chin, które są największym na świecie rynkiem energetyki solarnej-termicznej.

Podczas seminariów w Berlinie dyrektor firmy Watt rozmawiał m.in. o redukcji kosztów w produkcji kolektorów słonecznych, implementacji tzw. dyrektywy "eco design", jakości komponentów solarów, certyfikacji kolektorów słonecznych na świecie, a także nowatorskich technologiach w branży słonecznej cieplnej.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Watt, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Watt

Firma Watt