Powstanie duży projekt wiatrowy w Illinois

Dodano: czwartek, 06 października 2011 09:22

Firmy E.ON Climate & Renewables i GE doszły do porozumienia na dostawę turbin wiatrowych o łącznej mocy 300 MW, a także usług serwisowych. Zawarta umowa ma dotyczyć dwóch realizowanych projektów z zakresu energetyki wiatrowej w stanie Illinois, na potrzeby których zostanie postawionych blisko 200 wiatraków.

Firma General Electric jest w tym układzie odpowiedzialna za dostarczenie 188 turbin wiatrowych własnej produkcji, każda o mocy 1,6 MW.

Realizacja tych projektów ma mieć miejsce na dwóch farmach wiatrowych w prowincja Iroquois i Ford, na każdej zostanie zainstalowanych po 94 wiatraków, które będą mogły łącznie generować moc na poziomie 300 MW. Będzie to odpowiadało potrzebom około 115 tys przeciętnych gospodarstw domowych w tamtym regionie USA.

Jednym z powodów powstania dużego projektu wiatrowego w Illinois jest chęć osiągnięcia zadeklarowanych wartości energii pochodzących z odnawialnych źródeł. W 2024 r. w stanie Illinois 25% zużywanej energii ma być zaspokajana z naturalnych źródeł.

źródło i zdjęcie: renewbl.com