Spotkanie ABB ze studentami Politechniki Warszawskiej

Dodano: czwartek, 19 kwietnia 2012 10:52

Lider w dziedzinie technologii energetyki i automatyki firma ABB, wzięła udział w specjalistycznych wykładach na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Spotkanie ze studentami i pedagogami odbyło się w ramach cyklu organizowanego przez Engineering and Management.

Spotkanie ABB ze studentami Politechniki Warszawskiej była dla koncernu elementem procesu zacieśniania współpracy z największymi uczelniami technicznymi w rejonach warszawskim, łódzkim i krakowskim.

"ABB to synonim dobrego pracodawcy i ciekawych projektów. Tym bardziej cieszyliśmy się na możliwość spotkania i mamy nadzieję na dalszą współpracę, która zaowocowałaby organizacją warsztatów, czy też wyjazdów studentów do zakładów ABB, aby przyszli inżynierowie mogli jak najlepiej wykorzystać swoją wiedzę w praktyce" uważa Karol Bielecki z Engineering and Management.

Podczas spotkania ABB ze studentami Politechniki Warszawskiej - dr Andrzej Ławnicki i Włodzimierz Frykowski - mówili między innymi o nowoczesnych rozwiązaniach z dziedziny energoelektroniki. Swoją prezentację miał również wiceprezes zarządu ABB Janusz Petrykowski.

"Chcieliśmy przedstawić ABB jako firmę rozwijającą technologie w zakresie energoelektroniki, magazynowania energii, czy sterowania napędami oraz jako atrakcyjne miejsce pracy. Jednocześnie uświadamiamy przyszłym inżynierom problemy współczesnej energoelektroniki w kontekście gwałtownych przemian cywilizacyjnych, szczególnie jeśli chodzi o ochronę środowiska i generowanie mocy ze źródeł odnawialnych, zwracając uwagę na różnych dostawców odpowiednich technologii, nie tylko ABB" powiedział Janusz Petrykowski.

Jak dodał, ABB rozwija partnerskie relacje z Politechniką Warszawską, ale również i innymi czołowymi uczelniami technicznymi w Polsce, m.in. Politechniką Łódzką, czy Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, czyli de facto tam, gdzie znajdują się największe centra produkcyjne oraz zaplecze intelektualne firmy w postaci ośrodków badawczo-rozwojowych.

Engineering and Management to organizacja zrzeszająca studentów Politechniki Warszawskiej, która stawia sobie za zadanie doskonalenie umiejętności inżynierskich oraz zapewnienie stałej komunikacji z pracodawcami, poprzez organizowanie spotkań, warsztatów oraz szkoleń.

"Nasz pomysł wziął się stąd, że brakowało nam, studentom, praktycznej wiedzy, wymiany doświadczeń z firmami zatrudniającymi inżynierów. Dlatego też skupiliśmy się na organizowaniu spotkań z pracodawcami wiodącymi na naszym rynku" stwierdził Bartosz Hunek z Engineering and Management.

źródło i zdjęcie: ABB