Zehnder ComfoBox wyróżniony podczas targów Instalacje 2010

Dodano: piątek, 11 czerwca 2010 10:15

Zehnder ComfoBox otrzymał nagrodę za najlepszy produkt wystawiany podczas targów Instalacje 2010. Targi te, są najbardziej renomowanym wydarzeniem dla sektora instalacyjnego w Polsce.

Zaawansowana technologicznie jednostka Zehnder ComfoBox została wyróżniona dwiema prestiżowymi nagrodami podczas targów Instalacje 2010. Centralę ComfoBox docenił również miesięcznik Rynek Instalacyjny nagrodą "Lider Instalacji" w kategorii ciepłownictwo, ogrzewanie oraz energooszczędność. Konkurs ma na celu m.in. promocję nowoczesnych, oryginalnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych oraz podkreślenie jakości i bezpieczeństwa wyrobu.

Komfortowa centrala energetyczna Zehnder ComfoBox składa się przede wszystkim z dwóch głównych komponentów: wysokowydajnej centrali rekuperacyjnej Zehnder ComfoAir 550 oraz solankowo-wodnej pompy ciepła. Centrala rekuperacyjna odzyskuje do 95% ciepła z odprowadzanego powietrza przekazując je do powietrza świeżego. Nie tylko zapewnia dopływ czystego powietrza, ale także odprowadza zapachy kuchenne, dym i wilgoć. Pompa ciepła wykorzystuje do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej energię geotermalną. Zimą ogrzewa wnętrze domu, latem natomiast umożliwia jego schładzanie.

Centrala Zehnder ComfoBox jest łatwa w montażu, a skryte za estetyczną obudową: centrala rekuperacyjna i pompa ciepła, są dostępne od frontu oraz proste w obsłudze i konserwacji. Zintegrowany z centralą naścienny panel sterujący z przejrzystym menu w języku polskim pozwala na bezproblemowe sterowanie urządzeniem oraz ustawienie odpowiedniego trybu pracy.

Źródło i zdjęcie: Informacja prasowa