Wilo - Stratos PICO

Stratos PICO, to ultraenergooszczędna pompa obiegowa firmy Wilo do instalacji grzewczych w budynkach jedno- i dwurodzinnych zużywa 2 razy mniej energii elektrycznej niż inne. I tak przez co najmniej 10 lat.

Właściciele domów wiedzą, jak ważne są koszty eksploatacyjne, a dokładnie - energii elektrycznej. W każdym gospodarstwie domowym jest pełno "pożeraczy" energii. Do liderów w tym zakresie zaliczają się przestarzałe pompy instalacji grzewczych. Dodatkowo ci użytkownicy, którzy mają instalacje wyposażone w samodzielne, czyli niezabudowane na kotle pompy, znają trudności z włączeniem i odpowietrzeniem pompy przed sezonem grzewczym (Poniżej tabela zużycia energii elektrycznej, której średnia cena wynosi 0,43 zł/kWh).

Czym powinien kierować się przyszły użytkownik pompy obiegowej przy wyborze konkretnego urządzenia?

Inwestor powinien zasięgnąć opinii fachowca - instalatora lub projektanta. Mają oni do wyboru wiele urządzeń różnych producentów, spełniających wymagania hydrauliczne konkretnej instalacji. Należy wybrać te, które zużywają najmniej energii elektrycznej i dzięki temu przez kolejne lata będą minimalnie obciążać domowy budżet. Pomocne są tu tzw. klasy energetyczne znane od lat w AGD. Najmniej energochłonne są urządzenia klasy A. Nie wnikając w szczegóły, można przyjąć, że pompy klasy A potrzebują o ponad 20% mniej prądu niż te z klasy energetycznej B.

Które pompy mogą przynieść największe oszczędności i dlaczego?

Ze swoimi kosztami zużytej energii - mniejszymi o 90% w po równaniu ze starymi pompami instalacji grzewczych bez regulacji - pompa Wilo-Stratos PICO jest według metody pomiarowej Europumps Commitment sprawniejsza od każdej innej pompy klasy A. Możliwe jest to dlatego, że pompa ta pobiera jedynie 3 waty energii. Stosując pompy Wilo-Stratos PICO, można zużyć 2 razy mniej energii elektrycznej niż w przypadku innych pomp najwyższej klasy energetycznej A. Czyli pod względem zużycia energii to urządzenie nie ma obecnie konkurencji na rynku.

Jakie inne korzyści oferuje użytkownikom pompa Wilo-Stratos PICO?

Oprócz oczywistych, omówionych wcześniej, korzyści, jakimi są realne oszczędności, warto wyróżnić jej funkcjonalność. Pompa ta jest wyposażona w duży wyświetlacz ze wskazaniem aktualnego poboru mocy (W) i całkowitego zużycia energii elektrycznej (kWh). To umożliwia optymalne ustawienie warunków pracy, a wszystkie ważne parametry można codziennie wygodnie od czytywać na pierwszy rzut oka. Korzystając z zainstalowane go na pompie licznika energii elektrycznej, łatwo jest ocenić, jak efektywnie pracuje Wilo-Stratos PICO. Inną ważną cechą tej pompy jest automatyczne odpowietrzanie.Zapewnia ono najwyższą wydajność przy najmniejszej emisji dźwięków i nie wymaga zaangażowania ze strony użytkownika. Dodatkowo są to urządzenia bardzo trwałe, niezawodne i praktycznie nie wymagają żadnej obsługi po zamontowaniu.

WILO jest producentem pomp i systemów pompowych dla budownictwa i do zastosowań komunalnych. Pompy obiegowe stanowią tylko część oferowanego asortymentu. To, czym wyróżniają się produkty WILO, to przede wszystkim ich wybitna innowacyjność, której głównym efektem jest minimalne zużycie energii elektrycznej.

Wilo-Stratos PICO