Ned Air Polska - energooszczędna wentylacja z rekuperacją

Na przestrzeni lat można zaobserwować wzrost szczelności domów oraz mieszkań. Ograniczenie napływu świeżego powietrza powoduje wzrost wilgotności w pomieszczeniach oraz przyczynia się do powstawania pleśni.

Rozwiązaniem powyższego problemy jest zainstalowanie w domu wentylacji, która zapewni efektywny napływ świeżego powietrza do pomieszczeń, podnosząc jednocześnie komfort życia i zapewniając zdrowy klimat.

Klienci chcą, by wentylacja w ich domach była energooszczędna oraz cicha. Firma Ned Air Polska Sp. z o.o. wsłuchując się w potrzeby konsumentów postanowiła wprowadzić na polski rynek system Excellent (stworzony przez BrinkClimate System) składający się z centrali Renovent Excellent oraz systemu instalacji wewnętrznych Air Excellent. System Excellent gwarantuje efektywną, mechaniczną wentylację z odzyskiem ciepła przy niskim zużyciu energii.

Rekuperator Renovent Excellent

Rekuperator Renovent Excellent jest urządzeniem zaawansowanym technologicznie. Centrala w standardzie jest wyposażona w automatyczny by pass oraz system przeciwzamrożeniowy. By pass jest uruchamiany w zależności od temperatury wewnątrz i na zewnątrz budynku. Powoduje on zatrzymanie procesu odzysku ciepła, gdy jest on niepożądany (np. w okresie letnim lub w nocy).

Inteligentny system ochrony przed zamarzaniem, z nagrzewnicą wstępną, gwarantuje wysoką wydajność urządzenia niezależnie od temperatury na zewnątrz. Centrala Renovent Excellent ma możliwość podłączenia czujników CO2 oraz czujnika wilgotności. Brink Climate System zredukował poziom hałasu w Renovent Excellent, poprzez zastosowanie króćców o średnicy 180 mm.

Energooszczędna wentylacja komfortu

Zaawansowany technologicznie rekuperator Renovent Excellent charakteryzuje się niskimi łącznymi kosztami użytkowania, uwzględniającymi koszty zakupu urządzenia, instalacji oraz eksploatacji. System stałego przepływu powietrza "constant flow" ułatwia regulację instalacji przez co obniża koszty jej użytkowania. Jednocześnie gwarantuje ciągłość wentylacji powietrza niezależnie od oporów przepływu w instalacji oraz stopnia zanieczyszczenia filtrów. Sprawność odzysku ciepła wynosi do 95%, dzięki użyciu wymiennika o zwiększonej powierzchni.

Rekuperacja łatwa w obsłudze

Renovent Excellent jest urządzeniem niezwykle łatwym w obsłudze, instalacji oraz konserwacji. Może być on wyposażony w sterownik 3-zakresowy z kontrolą zabrudzeń filtra.

System instalacji wewnętrznej Air Excellent

Schemat instalacji wentylacyjnej w systemie Air Excellent

Firma Ned Air Polska Sp. z o.o. wprowadziła na polski rynek system rozprowadzenia powietrza Air Excellent, który wraz z rekuperatorem Renovent Excellent tworzy kompletny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. System Air Excellent są to owalne, o wysokiej wytrzymałości kanały o przekroju 50 mm × 100 mm, charakteryzujące się antybakteryjną i antystatyczną gładką powłoką wewnętrzną. Dzięki czemu powietrze nawiewane do pomieszczeń jest czyste i świeże, niezależnie od pory roku. Dodatkowo system instalacji wewnętrznej Air Excellent posiada nieograniczone możliwości montażu.

Zaawansowany technologicznie system Excellent, oferowany przez firmę Ned Air Polska Sp. z o.o. został stworzony by sprostać wymaganiom użytkowników zarówno finansowym jak i użytkowym. Zapewnia cichą oraz energooszczędną wentylację z rekuperacją w Twoim zasięgu!

Ned Air Polska