Czysty zysk - czyli naturalny LPG vs. olej opałowy

Coraz częściej, z uwagi na względy ekonomiczne jak i ekologiczne, przedsiębiorcy rezygnują z ogrzewania olejem opałowym na rzecz naturalnego gazu LPG. Hotel "Uroczysko", w którym pojawiła się instalacja zbiornikowa na gaz płynny Novatek jest najlepszym przykładem korzyści płynących z takiej zmiany.

Dewizą kieleckiego hotelu "Uroczysko" jest oferowanie najwyższej jakości usług w przystępnej cenie, co jest możliwe wyłącznie przy zastosowaniu najlepszych, ekonomicznych rozwiązań. Dlatego też właściciel obiektu firma Kamp-Pol Sp. z o.o. pod koniec zeszłego roku podjęła decyzję o zmianie sposobu ogrzewania budynku z oleju opałowego na gaz płynny.

I tuż przed świętami Bożego Narodzenia pojawiła się naziemna dwuzbiornikowa instalacja LPG firmy Novatek. O wyborze dostawcy zdecydowało kilka czynników - przede wszystkim naturalne pochodzenie gazu, a co za tym idzie jego stabilne parametry jakości oraz ciągłość dostaw gazu w cenach producenta, bowiem Novatek jest częścią rosyjskiego koncernu Novatek OAO, jednego z największych producentów gazu ziemnego i LPG na świecie.

Oszczędności wynikają nie tylko z ceny samego gazu, ale również z jego kaloryczności, bowiem gaz Novatek posiada bardzo wysoką wartość opałową, co oznacza, że dostarcza więcej energii z kilograma niż olej opałowy.

I dlatego też według wstępnych obliczeń kierownictwo hotelu spodziewa się oszczędności na poziomie około 120 tys. zł rocznie. Dodatkowe korzyści wynikają z eksploatacji i serwisowania kotła, co w przypadku oleju opałowego generowało ciągłe problemy i dodatkowe koszty z uwagi na przestarzałą technologię. Kocioł gazowy jest czystszy i mniej awaryjny pod każdym względem.

Ale jak podkreśla Prezes Zarządu Pan Andrzej Pocheć, nie tylko względy ekonomiczne miały wpływ na jego decyzję o zmianie medium z oleju opałowego na gaz płynny. Duże znaczenie miały również względy ekologiczne, bowiem gaz LPG spala się czysto i bezzapachowo, a produktami spalania całkowitego LPG jest dwutlenek węgla i woda. Ponadto poziom emisji szkodliwych substancji jest dużo niższy w porównaniu z olejem opałowym, z którego dotychczas korzystał.

A to ma szczególne znaczenie, bowiem "Uroczysko" to nie tylko hotel, ale również obiekt SPA, dlatego też w trosce o relaks i dobre samopoczucie gości korzystających z wypoczynku i atrakcji obiektu obecnie bazuje się wyłącznie na korzyściach jakie daje naturalny gaz płynny Novatek. Ponadto gaz LPG może być również wykorzystywany w kuchni do obsługi części restauracyjnej obiektu, co w przypadku oleju opałowego nie było możliwe.

Posiadając instalację zbiornikową firmy Novatek, właściciele obiektu mogli zwiększyć konkurencyjność swojego hotelu, oferując swoim klientom niczym niezakłócony wypoczynek w atrakcyjnych cenach. Dlatego też Zarząd Spółki rekomenduje LPG jako bez wątpienia jedno z najbardziej atrakcyjnych paliw - wydajne, wszechstronne i bezpieczne w użyciu, które daje natychmiastowe ciepło, umożliwia łatwą kontrolę płomienia i temperatury, co w połączeniu z ciepłowodowym ogrzewaniem ściennym RAYON firmy ENEREKO, pozwala uzyskać wymierne korzyści.

I jak podkreśla Prezes Pocheć współpraca z renomowanym światowym producentem, jakim jest Novatek, daje mu pełen komfort pracy. Wystarczy jeden telefon na infolinię i gaz, w ustalonym terminie, zostaje uzupełniony w zbiornikach. Dodatkowo Novatek zapewnia pełne wsparcie techniczne, przeglądy zbiornika i serwis instalacji.

źródło i zdjęcie: novatekpolska.pl