Immergas - kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne to najbardziej popularne urządzenia wykorzystujące energię odnawialną do przygotowania ciepłej wody użytkowej czy centralnego ogrzewania. Wybór odpowiedniej instalacji solarnej dla każdego budynku jest rozwiązaniem indywidualnym.

Rozwiązania, które sprawdzają się w jednej inwestycji mogą okazać się mało efektywne w innej. Dlatego bardzo istotne jest odpowiednie dobranie systemu solarnego do naszych potrzeb.

Kolektory słoneczne dzielą się na płaskie i próżniowe, ze względu na różnice w budowie i ich właściwości. Instalacje oparte na kolektorach płaskich zalecane są przede wszystkim do wspomagania produkcji ciepłej wody użytkowej oraz podgrzewania wody w basenach. Kolektor płaski ma postać prostokątnej płyty w aluminiowej obudowie, której rama od spodu zamknięta jest aluminiową blachą, a od góry połączona z hartowaną szybą pryzmatyczną wykonaną z wysoko przepuszczalnego szkła solarnego.

Sercem kolektora płaskiego jest absorber, w którym energia promieniowania słonecznego jest zamieniana na energię cieplną. Niestety mimo warstw izolacyjnych, część energii słonecznej padającej na kolektor jest tracona. W celu zminimalizowania tych strat stworzono kolektory próżniowe, w których odizolowanie absorbera i rurek z płynem solarnym od warunków zewnętrznych jest realizowane dzięki próżni.

W ofercie firmy Immergas, można znaleźć bardzo szeroką propozycję zestawów solarnych zarówno z kolektorami płaskimi jak i próżniowymi. Na wyróżnienie zasługuje model EPMA 2.0, który w roku 2011 otrzymał prestiżową nagrodę Złotego Instalatora, przyznawaną produktom najwyższej jakości. EPMA to nowatorska generacja płaskich kolektorów, w których absorber wraz z wężownicą odbierającą ciepło został wykonany w 100% z aluminium. Dodatkowo wężownica umieszczona pod powierzchnią absorbera, została ułożona meandrycznie. Wszystko to sprawia, że nowe płaskie kolektory Immergas zapewniają niezwykle skuteczny odbiór ciepła, uzyskując sprawność optyczną na poziomie η0 = 80,9%.

Wyróżnikami kolektorów EPMA 2.0 Immergas są rama i szyba. Rama aluminiowa w odróżnieniu od innych producentów wykonana jest z jednego, wyginanego profilu. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność spawania narożników i gwarantuje najwyższą szczelność. Szyba solarna wyklejana i zabezpieczona specjalnym zatrzaskiem, zapewnia bardzo dużą sztywność i wytrzymałość mechaniczną kolektora. Kolektor EPMA 2.0 posiada certyfikat Solar Keymark, który jest jednym z wymogów otrzymania 45% dotacji na instalację kolektorów słonecznych.

Wybierając rodzaj kolektora słonecznego, należy pamiętać że tylko dobrze dobrana i przygotowana instalacja solarna będzie w stanie spełnić swoje zadanie. Dział Techniczny firmy Immergas jak również nasi Autoryzowani Partnerzy Handlowi w każdej chwili służą Państwu doradztwem oraz pomocą, dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie www.immergas.com.pl.

Dodatkowo, na stronie www.solary-dofinansowanie.com.pl, korzystając z kalkulatora można sprawdzić wysokość maksymalnego dofinansowania do wybranego zestawu solarnego Immergas.

Immergas