Nibe-Biawar - system wewnętrznego komfortu na bazie pompy ciepła NIBE F1245 PC

System wewnętrznego komfortu na bazie pompy ciepła NIBE F1245 PC jest jedynym na świecie rozwiązaniem, w którym za pomocą jednego kompaktowego urządzenia uzyskuje się ogrzewanie, chłodzenie, ciepłą wodę i wentylację z odzyskiem ciepła.

Sercem systemu wewnętrznego komfortu jest pompa ciepła NIBE F1245 PC z modułem wentylacyjnym NIBE FLM.

NIBE F1245 PC to pompa ciepła typu solanka/woda lub woda/woda, o mocy grzewczej 5, 6, 8, 10 kW, a więc idealnie nadająca się do wykorzystania w budynkach o powierzchni 80-220 m². Jako jedyne na polskim rynku, są to pompy ciepła z możliwością regulacji wydajności wbudowanych pomp obiegowych w zakresie 0-100% (klasa energooszczędności A), programowaniem pracy pompy ciepła w trzech okresach na dobę osobno dla każdego dnia tygodnia, z wbudowanym zasobnikiem c.w.u., modułem pasywnego chłodzenia oraz zaworem trójdrogowym do sterowania produkcją ciepłej wody użytkowej, wyposażone fabrycznie w grzałkę elektryczną, czujniki i części niezbędne instalatorowi do wykonania instalacji z pompą ciepła.

Moduł komunikacyjny NIBE MODBUS 40 umożliwia wygodne sterowanie pompą, systemem wewnętrznego komfortu NIBE przez systemy inteligentnego zarządzania budynkiem, np. przez Internet, panel dotykowy, czy też tablet.

W kwestii parametrów osiąganych przez system wewnętrznego komfortu NIBE, wystarczy podać kilka z nich, aby rozpoznać wysoką kulturę pracy urządzenia i jakość jego wykonania. Dla przykładu współczynnik sprawności pompy NIBE F1245 PC 10 kW osiąga wartość COP = 5,03 (zgodnie z EN 255), a poziom dźwięku podczas pracy urządzenia wynosi tylko 43 dB(A). Pompa może zapewnić wysoką temperaturę zasilania systemu grzewczego 650C dzięki pracy sprężarki (700C przy użyciu grzałki elektrycznej), w związku z czym można ją podłączyć niemal do wszystkich rodzajów systemów grzewczych.

Optymalne dostosowanie wydajności pomp obiegowych do zapotrzebowania na ciepło, programowanie czasowe, energooszczędność poszczególnych komponentów, wysoka izolacyjność cieplna przekłada się na osiągnięcie wyższego średniego współczynnika wydajności w ciągu roku, nawet o 15% w stosunku do pomp ciepła wyposażonych w konwencjonalne pompy obiegowe. Jednak najwyższa sprawność to jeszcze nie wszystko.

Jednym z kilku czynników przyczyniających się do osiągnięcia pozycji lidera w sprzedaży pomp ciepła na polskim rynku było zaprojektowanie nowoczesnego, kolorowego wyświetlacza, z czytelnym menu sterowania w języku polskim z możliwością jego aktualizacji i przekazywania danych przez port USB. Ponadto pompy ciepła NIBE dają ogromne możliwości poszerzania funkcji systemu, a także jego konfiguracji z dodatkowymi urządzeniami grzewczymi jak np. kotły, kolektory słoneczne.

Chłodzenie pasywne w pompie ciepła NIBE F1245 PC realizowane jest niemal za darmo, ponieważ urządzenie bez udziału sprężarki dostarcza chłód zakumulowany w gruncie do budynku poprzez płaszczyznowy system grzewczy. Rozwiązanie to jest nawet pięciokrotnie bardziej energooszczędne niż zastosowanie klimatyzatorów.

Aplikacja NIBE Mobile App umożliwia wygodne sterowanie pompą ciepła przez telefon komórkowy.

Współczynnik efektywności chłodzenia EER dla pomp ciepła mieści się w zakresie 15-30, podczas gdy dla klimatyzatorów typu split wynosi maksymalnie ok. 3,5. Przy wykorzystaniu modułu wentylacyjnego NIBE FLM, pompa ciepła jest w stanie wentylować budynek zapewniając odzysk ciepła, co w efekcie zapewnia komfort cieplny bez dodatkowych kosztów eksploatacji systemu.

Przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów system ma możliwość sterowania aż czterema obiegami grzewczymi, ogrzewaniem wody basenowej, systemem solarnym itp., a wszystkie te funkcje mogą być sterowane za pomocą jednego sterownika, tego w który wyposażona jest pompa ciepła NIBE.

Do zdalnego sterowania systemem z pompą ciepła NIBE, można zastosować moduł NIBE SMS 40, który umożliwia bieżącą zmianę parametrów pracy urządzenia przez telefon komórkowy, za pomocą komend SMS lub poprzez darmową aplikację NIBE Mobile App dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android. Dzięki temu sterowanie pompą ciepła NIBE możliwe jest w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na Ziemi. System może być sterowany za pomocą inteligentnego sterowania budynkiem, co umożliwia z kolei moduł komunikacyjny NIBE MODBUS.

Zastosowanie systemu wewnętrznego komfortu na bazie pompy ciepła NIBE F1245 PC:

  • ogrzewanie budynków nowych i modernizowanych,
  • produkcja ciepłej wody użytkowej,
  • chłodzenie pasywne budynku,
  • wentylacja z odzyskiem ciepła,
  • ogrzewanie basenu,
  • współpraca z dodatkowym źródłem ciepła np. systemem solarnym.

Nibe-Biawar

 

Powiązane artykuły

» Dotacja do pomp ciepła NIBE