Danfoss - nowoczesny system zarządzania ciepłem w domach

Podążając za zmianami w stylu życia Polaków, firma Danfoss stworzyła nowoczesne, proste w obsłudze urządzenia, pozwalające na sterowanie źródłami ciepła w domu w zależności od indywidualnych potrzeb użytkowników - panel centralny Danfoss Link™ CC oraz nową serię termostatów living by Danfoss - living connect® oraz living eco®.

Panel sterujący Danfoss Link™ CC umożliwia bezprzewodowe zarządzanie urządzeniami grzewczymi oraz elektrycznymi z jednego centralnego punktu w domu. Zdalnie programowalne termostaty grzejnikowe living connect® oraz samodzielnie funkcjonujące termostaty living eco® pozwalają na stałą kontrolę pracy grzejników i dostosowanie ich wydajności do indywidualnych preferencji użytkowników, stylu codziennej pracy, rodzaju pomieszczenia oraz pory dnia. Pozwala to na bardziej racjonalne zarządzanie ciepłem w domu oraz dużą oszczędność energii.

Precyzyjne ustawienie temperatury jest niezwykle ważne - obniżając ją o 1°C, można zmniejszyć zużycie energii aż o 6%. Właśnie, dlatego firma Danfoss stworzyła termostaty, które pozwalają na bardziej efektywne gospodarowanie ciepłem w domach. Ustawienie tygodniowego harmonogramu ogrzewania umożliwia dostosowanie pracy grzejników do trybu życia domowników. Dzięki wprowadzonym programom, energia zużywana jest tylko wtedy, gdy jest to niezbędne.

Urządzenia można ustawić tak, aby obniżały temperaturę w nocy oraz podczas nieobecności w domu i przywracały ją, w momencie powrotu z pracy albo z urlopu. Dodatkowa funkcja otwartego okna zapobiega stratom ciepła poprzez odcięcie dopływu ciepła do grzejnika, gdy czujniki wykryją nagły spadek temperatury w pomieszczeniu. Wychodząc naprzeciw wygodzie użytkowników, Danfoss stworzył urządzenia proste w obsłudze oraz montażu - termostaty pasują do większości grzejników i zaworów dostępnych na polskim rynku.

Coś więcej niż urządzenia sterujące ogrzewaniem

Badania zużycia energii w gospodarstwach domowych wykazały, że największy udział w nim mają koszty centralnego ogrzewania - pochłaniają aż 80% wydatków. Termostaty Danfoss to oszczędność energii, która przekłada się bezpośrednio na niższe rachunki za ogrzewanie oraz troskę o środowisko naturalne. Zastąpienie starych termostatów grzejnikowych nowymi, elektronicznymi, pozwala zaoszczędzić do 23% energii a zastąpienie ręcznych zaworów nawet 46%.

Kolejne oszczędności można osiągnąć poprzez obniżenie zużycia prądu przez urządzenia wykorzystywane sporadycznie tj. lampka nocna czy radio, gdyż panel centralny Danfoss Link™ CC ma również kontrolę nad urządzeniami elektrycznymi pracującymi na zasadzie załącz/wyłącz.

Dla Danfoss bardzo ważne jest uświadomienie Polakom, że odpowiednia regulacja temperatury w poszczególnych pomieszczeniach w mieszkaniu ma również duże znaczenie dla zdrowia i samopoczucia domowników. Zdaniem lekarzy, przebywanie w przegrzanych pomieszczeniach może prowadzić, wbrew pozorom, do częstszych przeziębień powodowanych infekcjami dróg oddechowych oraz gardła, powodować podrażnienie śluzówek i skóry oraz obniżać koncentrację.

Aby wydajność organizmu była najlepsza, temperatura w pokojach powinna być dostosowana do charakteru pomieszczenia - przykładowo w pokojach dziennych nie powinna przekraczać 21°C, natomiast w sypialni powinna wynosić jedynie 17-19°C. Produkty z serii living by Danfoss pomagają precyzyjnie ustawić zalecaną temperaturę w pokojach oraz mieć stałą kontrolę ciepła w domu.

Danfoss