HEF - Kotły grzewcze

Firma HEF ponownie zaskakuje swoją dalekowzrocznością w zrozumieniu potrzeb swoich klientów. W dobie niedoboru na rynku paliw jakościowych, nowymi produktami firmy są kotły wielopaliwowe.

MASTER - M UNI

Kocioł grzewczy przeznaczony do spalania paliw stałych w sposób zautomatyzowany. Palnik o oryginalnym kształcie i muskularnej żeliwnej budowie niewątpliwie wróży mu długą żywotność. Przejrzysta i czytelna konstrukcja z pewnością nie nastręczy trudności w eksploatacji. Co jednak najważniejsze dla potencjalnego użytkownika: palnik spala szeroki zakres dostępnych obecnie na rynku paliw stałych: od miału, poprzez groszek, węgiel brunatny, aż po pelety, wykazując przy tym niespotykaną ekonomikę w zużyciu. Nie bez znaczenia pozostają również pozostałe elementy urządzenia.

Do zbudowania wymiennika użyto stali kotłowej nie żałując na ilości i jakości materiału. Prostopadłościenna budowa, w której umieszczono trójciągowy wymiennik płytowy nadaje mu mimo odpowiedniej wagi, lekkości i smukłości.

Całość solidnie wzmocniono w celu osiągnięcia wytrzymałości ciśnieniowej. Wymiennik pozwala na skuteczny odbiór temperatury ze spalin ze sprawnością kotła przekraczającą 86%.

Komorę spalania, wyposażono dodatkowo w ruszt wodny o możliwości uzyskania pełnej mocy jeśli palnik główny nie jest wykorzystywany. Czyszczenie wymiennika odbywa się z przodu poprzez dużą wygodną furtkę.

Standardowo kocioł grzewczy zarządzany jest za pośrednictwem czytelnego i intuicyjnego sterownika. Natomiast strumień paliwa w podajniku zabezpieczono zaworem termostatycznym wbudowanym. Kotły MASTER - M UNI dostępne w mocach: 15, 20, 25, 30, 35, 40, 50 kW.

Kocioł CARBI

Jest to ekonomiczne urządzenie grzewcze, zaprojektowane z myślą o komforcie, wygodzie i bezpieczeństwie użytkowania. Sprawność kotłów wynosi do 79%. Kocioł CARBI wyposażony w ruszt wodny oraz przegrody wodne, o obszernej komorze zasypowej i poziomym przepływie spalin. Kotły te także przystosowane są do spalania szerokiej gamy paliw stałych, od węgli grubych, poprzez groszki, miały w mieszankach, aż po drewno w postaci polan.

Kocioł sterowany poprzez mikroprocesorowy blok roboczy nadzorujący jego pracę i obsługujący następujące urządzenia peryferyjne: wentylator nadmuchowy, pompa c.o., pompa c.w.u. (opcja).

Ponadto kocioł zabezpieczony jest ogranicznikiem temperatury STB, blokującym pracę wentylatora nadmuchowego w przypadku przekroczenia przez kocioł temperatury bezpiecznej, tj. 95° C. Produkowane moce kotłów CARBI: 9, 13, 17, 20, 25, 30 kW.

Czy dzięki swoim walorom kotły te zdobędą nasze uznanie? Nie da się zaprzeczyć, że ich pojawienie się wiele zmienia. Jest również efektem kompilacji rzetelnej wiedzy inżynierskiej ze zdroworozsądkową analizą sytuacji paliw na polskim rynku.

HEF