Energooszczędne kotły c.o. SŁAWEX

Kotły produkowane przez firmę SŁAWEX są wciąż udoskonalane i spełniają wymogi ekologiczne. Firma stawia na wysoką jakość i audytowane bezpieczeństwo urządzeń. W ofercie znajdują się kotły uniwersalne o mocy 13-100 kW, kotły c.o. miałowo-węglowe i retortowe oraz kotły c.o. o mocy do 300 kW.

Firma realizuje program mający na celu ograniczenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Wysoka sprawność energetyczna modeli grupy KWK-P zachęca do zakupu kotła na ekogroszek. Kocioł z typoszeregu KWK-P wyposażony jest w zasobnik, podajnik ślimakowy i żeliwny palnik retortowy.

Specjalny programator podtrzymujący płomień na palniku umożliwia zmianę mocy cieplnej według potrzeb użytkownika. Sterownik dokonuje ciągłych pomiarów temperatury wody w kotle i na tej podstawie odpowiednio steruje pracą podajnika paliwa i wentylatora. Poza sezonem kocioł może pracować w układzie z ogrzewaczem wody użytkowej.

Obsługa energooszczędnego kotła KWK-P zostaje zredukowana do minimum. Urządzenie może być wyposażone w dodatkowe palenisko rusztowe, które umożliwia pracę kotła w sytuacjach awaryjnych, np. braku prądu, lub w sytuacjach, kiedy nie istnieje konieczność ciągłego utrzymywania ciepła w instalacji. Uniwersalne kotły c.o. KWK wykorzystują "górno-dolne" zasady spalania.

Paliwo zasypywane do kotła spala się bezpośrednio nad rusztem, a spaliny nie przepływają przez warstwę paliwa, tylko przez pionowy kanał spalinowy. Ta technika spalania sprawdza się przy stosowaniu różnych form paliw stałych. Natomiast w przypadku typoszeregu kotłów KWK-N proces spalania następuje wyłącznie z udziałem powietrza dostarczanego przez wentylator nadmuchowy.

Firma oferuje kotły KWK-N z rusztem mechanicznym i pełnym sterowaniem. W kotłach KWK-G, tj. z "górnym" spalaniem, wykorzystywane paliwo (m.in. drewno) spala się na ruszcie. Spaliny przepływają przez całą warstwę zasypanego paliwa.

Przy ich instalacji nie są wymagane nowe ciągi kominowe, a struktura kotła KWK-G eliminuje skraplanie pary wodnej. Urządzenia mogą również zostać wyposażone w wentylator nadmuchowy. Kocioł - kuchnia KWK-13/5 jest urządzeniem grzewczym wyposażonym w żeliwny ruszt i płytę kuchenną.

System kontroli przepływu spalin w tym energooszczędnym kotle umożliwia pracę urządzenia w trybie "zima" (ogrzewanie i gotowanie) lub "lato" (gotowanie i podgrzewanie wody użytkowej). Kotły c.o. SŁAWEX mogą być wyposażone w podwójne zabezpieczenie termiczne chroniące kocioł przed przegrzaniem lub przed powrotem zimnej wody z instalacji, albo regulator pokojowy, sterowniki pogodowe itp. Duże drzwiczki zasypowe i wyczystkowe oraz wystarczająca liczba otworów rewizyjnych zapewniają wygodę użytkowania i serwisu kotła.

SŁAWEX