Kotły na paliwa stałe

Spółdzielnia Metalowo-Odlewnicza "OGNIWO" jest firmą specjalizującą się w produkcji kotłów na paliwa stałe. Obecnie pełni rolę wiodącego producenta kotłów niskociśnieniowych dla budownictwa indywidualnego w Polsce.

Swoją silną pozycję na rynku zawdzięcza uznaniu zdobytemu wśród dotychczasowych klientów, instalatorów i dystrybutorów. Kotły SMO "OGNIWO" to nowoczesne rozwiązania wypracowane na bazie kilkudziesięcioletnich doświadczeń. Spółdzielnia Metalowo-Odlewnicza "OGNIWO" aktualnie ma w programie produkcyjnym kotły na paliwa stałe tyłu S6WC, S7WC i S8WC, KMW (kocioł miałowy), Ogniwo EKO.

OGNIWO EKO

OGNIWO EKO to najnowszy kocioł stalowy wodny centralnego ogrzewania produkowany przez SMO "Ogniwo". Kocioł ten zaliczany jest do kotłów niskotemperaturowych. Kocioł OGNIWO EKO to automatyczne urządzenie do spalania węgla typu eko-groszek, jako paliwo zastępcze można stosować także miał, jak i mieszanki miałowo-węglowe.

Urządzenie to należy do najnowszych i najlepszych rozwiązań jakie w obecnej chwili znajdują się na polskim rynku. Świadczy o tym niewątpliwie certyfikat na "znak bezpieczeństwa ekologicznego" w najwyższej klasie "A" wydany przez niezależną jednostkę certyfikującą (Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu).

Oznacza to, że należy on do grupy urządzeń o najniższej emisji szkodliwych dla środowiska związków a także charakteryzuję się wysoką sprawnością. Te niewątpliwe walory uzyskane są dzięki nowemu palnikowi II generacji, który w całości wykonany jest z żeliwa, co niewątpliwie zwiększa jego trwałość i niezawodność, a także nowej konstrukcji wymiennika ciepła, dzięki któremu uzyskuje wysoką sprawność.

Kotły komorowe

Komorowe kotły S6WC to połączenie uniwersalności z nowoczesnością. Dzięki palenisku komorowemu w kotle można spalać różne paliwa nie tylko węgiel kamienny, ale i suche drewno, zrębki, papiery itp. Konstrukcja kotła komorowego, a w szczególności duża komora zasypowa, ruszt wodny w połączeniu z ruchomym rusztem żeliwnym, łatwo dostępne drzwiczki popielnika i wymiennika umożliwiają bardzo prostą i wygodną obsługę. Wydłużenie obiegu spalin pozwala na osiąganie większej sprawności podczas pracy.

Spółdzielnia Metalowo-Odlewnicza "Ogniwo"