Wygoda dzięki inteligencji

Już od kilku lat branża specjalizująca się w opracowywaniu technologii inteligentnych instalacji przeżywa swój rozkwit. Zarówno domy, jak też budynki użyteczności publicznej coraz częściej wyposażane są w rozwiązania podnoszące wygodę ich obsługi.

Inteligentny system do zarządzania domem YOODA Smart Control został opracowany jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie tego typu rozwiązaniami. Do niedawna główną specjalizację marki stanowiła szeroko rozumiana automatyzacja urządzeń w domu lub biurze, to jest napędy do rolet zewnętrznych i wewnętrznych, firan i zasłon, bram wjazdowych i garażowych, markiz i żaluzji itd. System integrujący całą tę automatykę to duży krok w kierunku zminimalizowania wysiłku, czasu, a - w dłuższej perspektywie - również kosztów obsługi urządzeń.

Zanim jednak opiszemy korzyści wynikające ze stosowania systemu do sterowania domową automatyką, warto przybliżyć zalety samej automatyki. Podstawą jest tu szeroko rozumiana oszczędność. Automatyzacja urządzeń w domu lub biurze pozbawia nas konieczności ręcznego obsługiwania markiz, oświetlenia, rolet zewnętrznych i innych przesłon, które zdecydujemy się zautomatyzować, w związku z czym oszczędzamy swój czas. Warto również zwrócić uwagę na korzyść wynikającą z redukcji kosztów eksploatacyjnych, związanych między innymi z utratą ciepła wewnątrz pomieszczeń czy trwałością wykorzystywanych urządzeń. System ten może bowiem reagować na niekorzystną pogodę, składając markizy podczas silnego wiatru lub cofnąć opuszczającą się roletę, gdy na jej drodze pojawi się przeszkoda.

Gdy do automatyzacji zastosuje się system inteligentnego zarządzania, ilość możliwych rozwiązań mających oszczędzić czas, wydatki oraz podnieść komfort i bezpieczeństwo jeszcze bardziej się poszerza. Istotnym rozwiązaniem, które proponuje YOODA Smart Control jest łatwe grupowanie różnych urządzeń. Możemy wirtualnie podzielić nasz dom np. na pomieszczenia, kondygnacje, strefy czy też urządzenia, co szczególnie jest przydatne, jeśli zautomatyzowany mamy cały budynek
lub znaczną jego część. Aplikacja daje również możliwość tworzenia mniej lub bardziej zaawansowanych scenariuszy. Jednym przyciskiem jesteśmy w stanie przygotować pokój np. na seans filmowy, wówczas w danym pomieszczeniu opuszczą się rolety wewnętrzne, zasłonią się firany i zasłony, rozwinie ekran projekcyjny i zgaśnie światło. Do pogrupowanych urządzeń i scenariuszy można także dodać programowanie czasu automatycznego działania. W praktyce może być tak, że gdy
zadzwoni budzik, poszczególne pokoje samoczynnie przygotują się na poranek domowników. Podobnie można zaprogramować uruchomienie się nawadniania ogrodu w nocy, aby nikomu nie przeszkadzało lub włączenie się oświetlenia podjazdu zimą, gdy wcześnie robi się ciemno.

System YOODA Smart Control i dedykowane mu urządzenia zapewniają wszystkie wymienione korzyści. Warto je poznać i pozwolić inteligentnemu domowi zastąpić się w codziennych obowiązkach.

Sukces Technology Group - Dziemiańczuk sp.j.

ul. Produkcyjna 2, 16-010 Wasilków
tel. 85 87 84 700
e-mail: info@sukcesgroup.pl
www.sukcesgroup.pl

 

Powiązane artykuły

» Nowa era inteligentnych domów w Polsce