Graphen - inteligentny dom

Inteligentny dom to pojęcie, pod którym kryją się nowoczesne instalacje elektryczne i teletechniczne zintegrowane w jeden spójny system. Dzięki ich współpracy oraz wymianie informacji, inteligentny dom zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo, wygodę oraz wymierne oszczędności.

Budzisz się przy ulubionej melodii dobiegającej z głośników zainstalowanych w ścianach. Twój dom myśli o Tobie - w garderobie, łazience i kuchni już od godziny jest ciepło, w pozostałych pomieszczeniach temperatura pozostanie niższa do czasu Twojego powrotu z pracy. Podniosły się rolety. Wchodząc do garderoby, nie zaprzątasz sobie głowy światłem - zapali się samo z odpowiednią jasnością, a zgaśnie również automatycznie, gdy ją opuścisz.

Gdy ktoś z domowników opuszcza dom, wystarczy naciśnięcie jednego przycisku. Twój dom opuści rolety, wyłączy światła, żelazko, obniży temperaturę. Gdy nie ma Ciebie, ani nikogo z domowników, temperatura pozostaje odpowiednio obniżona. To bardzo istotne - po co płacić za coś, z czego nie korzystasz? A zredukowanie temperatury o 1 stopień Celsjusza to do 6% oszczędności.

Będąc poza domem nie tracisz nad nim kontroli. Wciąż masz do niego dostęp przez telefon i internet. Możesz wysłać smsa lub wejść na stronę internetową i wydać dowolne polecenie. Wszystko, czym możesz sterować będąc w domu, możesz teraz także kontrolować z oddali. Możesz nalać przed powrotem wody do wanny z pożądaną temperaturą, zmienić temperaturę pomieszczeń, czy uchylić okna. Jeśli ktoś Cię odwiedzi pod Twoją nieobecność, rozmowa z videodomofonu może zostać przekierowana na Twój telefon komórkowy. W dowolnej chwili możesz również zobaczyć, co się dzieje wewnątrz i na zewnątrz budynku, dzięki stałemu dostępowi do kamer obserwujących Twoją posesję. Doświetlacze podczerwieni umożliwią to również w nocy, bez potrzeby uruchamiania oświetlania terenu i pomieszczeń.

Inteligentna instalacja umożliwia sterowanie za pomocą wielofunkcyjnych włączników z wyświetlaczami, paneli dotykowych oraz urządzeń przenośnych. Gdy chcesz obejrzeć film, system po naciśnięciu klawisza (np. nie ruszając się z kanapy, za pomocą iPhone’a) załączy odpowiednie lampy i ustawi ich jasność, wysunie ekran projekcyjny i włączy rzutnik oraz opuści rolety.

W nocy Twój inteligentny dom dba o komfortową temperaturę sypialni, a obniża ją tam, gdzie to pożądane. Znów oszczędzasz. W ciągach komunikacyjnych i toaletach, w wybranych przez Ciebie porach, oświetlenie ma zredukowaną jasność. To komfort - po przebudzeniu w nocy, Twoje oczy nie muszą się przyzwyczajać do oślepiającego światła.

Na terenie całej Polski uruchamiamy systemy inteligentnych domów w technologii EIB/KNX. Prowadzimy kompleksowe wykonawstwo od projektu do realizacji. Integrujemy sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, alarmem, kamerami, bramami i innymi.

Graphen