INOTEC - kominki z płaszczem wodnym i piece nadmuchowe

Kominki oferowane przez firmę INOTEC są przeznaczone do ekonomicznego i ekologicznego ogrzewania pomieszczeń poprzez podłączenie do instalacji centralnego ogrzewania z jednoczesnym podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej. Kominki mogą pracować w systemie otwartym jak i w systemie zamkniętym.

Nowe kominki LUX

Seria kominków LUX z płaszczem wodnym oznaczona znakiem LUX posiada jako pierwsza w Polsce nowoczesny system dopalania spalin. W wyniku zastosowania systemu "SDS" kominki serii LUX osiągają sprawność energetyczną 78 % przy emisji c.o. do 0,35% w spalinach. Dbając o bezpieczeństwo standardowo wyposażyliśmy kominki LUX w wężownicę schładzającą. W urządzeniach tych zastosowaliśmy poszerzone palenisko w którym znajdują się dwa ruszty z dużym popielnikiem, oraz wykonano przepustnicę umożliwiającą precyzyjną regulację siły ciągu w kominie.

Prezentowaną serię wyróżnia wysoka jakość, funkcjonalność i najnowsze rozwiązania estetyczne. Kominki produkowane są w dwóch wersjach: z szybą płaską kominek Iskierka LUX, oraz z szybą giętą kominek Panorama LUX. Zastosowanie tych rozwiązań pozwoliło na szczególną i niespotykaną ekspozycję ognia.

Wszystkie produkowane przez naszą firmę kominki spełniają wymagania norm PN-EN 13229 wraz z najnowszymi zmianami oraz normę PN-EN 13240. Ponadto w naszych kominkach wykonaliśmy nowy system cyrkulacji powietrza celem uzyskania efektu czystej szyby. Uzupełnieniem wszystkich naszych działań mających na celu wykonanie produktu o najwyższej jakości są dokonywane dwukrotnie próby 6 barowe.

Firma INOTEC produkuje całą gamę kominków o mocy od 11 do 32 KW, pomiędzy innymi kominek Iskierka 2 (jak na zdjęciu) wolno stojący i do zabudowy. Oferujemy również wymiennik ciepła do bezpośredniego montażu na kominku o wyjściu rury dymowej 200 mm. Urządzenie to odbiera energię cieplną ze spalin w kominku powietrznym i przekazuje ją do czynnika grzewczego znajdującego się w wymienniku. Odzyskana energia może zostać wykorzystana do przygotowania ciepłej wody użytkowej i na cele centralnego ogrzewania. Ponadto produkujemy piece nadmuchowe służące do ogrzania hal przemysłowych, magazynów i budynków produkcyjnych.

Parametry omawianego produktu:

  • Wydajność - 36 kW
  • Przepływ powietrza - 1800 m/h
  • Paliwo - drewno.
  • Średnica przyłącza kominowego - 150 mm.

Wszystkie zainteresowane firmy gorąco zapraszamy do współpracy i zapewniamy, że podejmiemy wszelkie działania zmierzającego do zachowania prawidłowych zasad handlu.

 

INOTEC Sp. z o.o.