Systemy centralnego odkurzania ZANUSSI

System centralnego odkurzania ZANUSSI składa się z instalacji rur PCV zakończonej gniazdami ssącymi, centralnej jednostki ssącej oraz elastycznego węża ssącego i akcesoriów.

Jednostka centralna - czyli właściwy odkurzacz - umieszczona jest w pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy, garażu, itp. W centralnych pomieszczeniach domu zamontowane są gniazda ssące połączone z jednostką centralną systemem rur PCV. Elastyczny wąż ssący (podobny do węża ssącego zwykłego odkurzacza, tylko dłuższy) jest wyposażony w typowe akcesoria odkurzaczowe jak ssawki, szczotki, szczotka turbinowa itp. Wąż taki jest bardzo lekki, bardzo odporny na odkształcenia, nie zwija się i nie plącze.

Włączenie centralnego odkurzacza odbywa się poprzez włożenie końcówki węża ssącego do gniazda. Wyłączenie odkurzacza następuje poprzez jej wyjście (bardziej luksusowe wersje mają możliwość włączania i wyłączania jednostki ssącej przełącznikiem umieszczonym w rękojeści węża ssącego).

W czasie odkurzania, zassane powietrze, wraz z kurzem i śmieciami, wędruje rurami PCV do centralnej jednostki ssącej. Tam, po przefiltrowaniu, powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz, a śmieci i kurz gromadzone są w 31-litrowym pojemniku. Dzięki zastosowaniu systemu filtracji cyklon + filtr workowy samoczyszczący Triumph, pojemnik na śmieci opróżnia się ok. 2-3 razy do roku. Odkurzacz centralny pracuje jednokierunkowo - bezpowrotnie wysysa brud i kurz z pomieszczeń a przefiltrowane powietrze wyrzuca na zewnątrz budynku. Bakterie, wirusy, alergeny - wszystko to wyrzucane jest bezpowrotnie na zewnątrz mieszkań.

Zalety systemu centralnego odkurzania ZANUSSI:

  • Jednostka centralna ZANUSSI Z 40
  • cechuje ją nowoczesne wzornictwo i zastosowanie inteligentnej technologii
  • wykonana z plastiku, który jest odporny na zarysowania i temperaturę (nie obija się lakier i nie rdzewieje)
  • doskonale wyciszona - tłumik wbudowany w jednostce, nowy filtr wydmuchu powietrza, pianka dźwiękoszczelna w komorze silnika i tłumiku
  • łatwa w montażu i serwisie - nowy wieszak montażowy typu wsuń i zatrzaśnij, pokrywa silnika mocowana tylko na 4 śruby, podwójne króćce ssące umożliwiające montaż obustronny
  • pojemnik na śmieci z wziernikiem
  • panel LCD monitorujący pracę jednostki, pokazujący optymalny przepływ powietrza,
    ilość przepracowanych godzin, stan zapełnienia pojemnika na śmieci, sprawność silnika, sygnalizujący wszystkie usterki i konieczność wezwania serwisu.

 

SMART ARROWS Sp. j.