Odkurzacz centralny Beam

Centralny odkurzacz to tak skuteczne i nowoczesne urządzenie, iż udowodniono klinicznie, że zmniejsza objawy alergii. Astma i alergie przybierają rozmiary epidemii - dotykają co piątego człowieka.

Rodziny dotknięte problemem astmy i alergii szukają jak najtańszych rozwiązań, które pomogłyby im prowadzić normalne, aktywne życie. System Centralnego Odkurzania Beam, do pięciu razy silniejszy niż większość zwykłych odkurzaczy, może okazać się pomocny. System Beam usuwa praktycznie 100% brudu, cząsteczek kurzu, pyłu, roztoczy i innych alergenów z odkurzanych podłóg, zasłon, mebli i innych powierzchni, podnosząc w ten sposób jakość powietrza wewnątrz domu.

W przeciwieństwie do zwykłych odkurzaczy przenośnych, które powodują cyrkulację kurzu wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, odkurzacz centralny Beam usuwa prawie cały materiał, z którym się styka... zmniejszając tym samym emisję kurzu, pyłu i innych alergenów do powietrza.

Co to jest system centralnego odkurzania i jak działa?

Centralny odkurzacz to nic innego jak jeszcze jedna instalacja, którą ukrywa się w ścianach naszego domu. Na jednym jej końcu znajduje się jednostka centralna, a na drugim gniazdo, do którego podłącza się wąż ssący. Brud i kurz wciągane wężem są usuwane z pomieszczeń zamontowanymi w ścianach rurami. Większe drobinki zatrzymywane są w pojemniku odkurzacza, natomiast drobnoustroje i powietrze wyrzucane są na zewnątrz budynku. Użytkownik do dyspozycji ma tylko wąż ssący wraz ze szczotkami, który wkłada do gniazda. W ten sposób odbywa się uruchamianie systemu i sprzątanie.

Zalety centralnego odkurzania

Porównując odkurzacz centralny do tradycyjnego przenośnego odkurzacza, od razu można ujrzeć wiele zalet. Główną ideą centralnego odkurzania jest całkowite wyeliminowanie cyrkulacji zużytego powietrza w pomieszczeniach. W tradycyjnym odkurzaczu przenośnym, nawet tym z górnej półki, powietrze, które przechodzi przez filtr lub worek z kurzem, wydmuchiwane jest z powrotem w sprzątanym pomieszczeniu.

Przy zastosowaniu odkurzacza centralnego powietrze po przejściu przez filtr jest odprowadzane na zewnątrz budynku, co zabezpiecza użytkownika i innych domowników przed bezpośrednim stykaniem się ze szkodliwymi mikrocząsteczkami oraz bakteriami i roztoczami. Takiego komfortu nie zapewniają tradycyjne odkurzacze, nawet te z filtrami wodnymi. Odkurzaniu nie towarzyszy również hałas silnika, gdyż jednostkę centralną montuje się w miejscu oddalonym od pomieszczeń mieszkalnych, najczęściej w garażu lub piwnicy, czyli w miejscu oddalonym od pomieszczeń mieszkalnych. Zaletą, która właściwie nasuwa się na samym początku to uwolnienie się od dźwigania odkurzacza po schodach. Na co dzień system centralnego odkurzania to tylko lekki wąż ssący.

Koszty wykonania centralnego odkurzania

System centralnego odkurzania jest najtańszą wykonywaną instalacją przy budowie domu. Koszt materiałów wraz z robocizną waha się w granicach 700-2000 zł w zależności od wielkości domu, a co za tym idzie wielkości instalacji. Natomiast zakup jednostki z akcesoriami to wydatek rzędu 1000-5000 zł. Warto pamiętać, że zakup rozkłada się na 2 raty. Najpierw zakup i montaż instalacji, a w późniejszym terminie odkurzacza i akcesoriów do sprzątania.

Dystrybutor Beam może zamontować System Centralnego Odkurzania Beam w nowym lub już istniejącym domu. Wejdź na www.beam.pl i znajdź dystrybutora w swojej okolicy. Możesz również zamontować system Beam samodzielnie!

BEAM SYSTEMY CENTRALNEGO ODKURZANIA