Kalendarium

11.09
Wtorek

25. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2012

Termin: 11.09.2012Miejsce: Bielsko-Biała 

Termin: 11 - 14 września 2012 r.

Targi w Bielsku-Białej, są od wielu już lat największą ekspozycją urządzeń dla branży energetycznej w Polsce. Ponad 600 wiodących dostawców technologii dla energetyki z kilkunastu krajów europejskich oraz Chin zaprezentuje najbardziej zaawansowane technologicznie maszyny, urządzenia, aparaty i materiały a także systemy automatyki, służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania.

Teren ekspozycyjny zajmuje ponad 30 tys. m². Powierzchnie wystawiennicze zlokalizowane będą w nowoczesnej hali wielofunkcyjnej, w pawilonach namiotowych oraz na terenach otwartych.

Ekspozycja targowa obejmuje następujące obszary tematyczne:

  • przesył, dystrybucję i rozdział energii elektrycznej i cieplnej;
  • wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej;
  • elektrotechnikę i elektronikę przemysłową.

Międzynarodowe Targi Energetyczne ENERGETAB 2012 rozpoczną się 11 września i potrwają 4 dni - do 14 września 2012 r. Towarzyszyć im będą konferencje, seminaria i prezentacje. Główna konferencja dotyczyć będzie problematyki rozwoju sieci przesyłowych i dystrybucyjnych. Obejmie kwestie związane z potrzebami rozbudowy i modernizacji sieci, wynikającymi ze względów niezawodności i efektywności przesyłu oraz kwestie prawne (w tym "projekt ustawy korytarzowej") i finansowe.

Do udziału w konferencji organizowanej wspólnie z PTPiREE zostali zaproszeni przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, Zespołu Parlamentarnego ds. Energetyki, PSE Operator SA i największych koncernów energetycznych. Z kolei Stowarzyszenie Elektryków Polskich organizuje konferencję przedstawiającą techniczne innowacje w zakresie eksploatacji systemów energetycznych.

Na tegorocznych targach wystawcy zaprezentują wiele nowości. Świadczy o tym duże zainteresowanie wystawców zgłoszeniem swoich wyrobów do konkursu targowego na wyróżniający się produkt prezentowany na targach ENERGETAB.

Generalnym Partnerem 25. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2012 jest Grupa TAURON Polska Energia SA. To największy dystrybutor energii elektrycznej w kraju i drugi pod względem wielkości wytwórca energii elektrycznej w Polsce. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat targów znajduje się w serwisie informacyjnym organizatora: energetab.pl.

źródło i zdjęcie: ZIAD Bielsko-Biała SA