Kalendarium

06.09
Poniedziałek

Wnioski o udzielenie kredytu na realizację projektu z zakresu odnawialnych źródeł energii

Termin: 06.09.2010Miejsce: Wrocław 

Termin: 6.09.2010 r.

Miejsce: Wrocław

Informacje dodatkowe:

Jak powiedział prezes Funduszu Marek Mielczarek, oferta skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcieliby zainwestować w odnawialne źródła energii lub zmodernizować już posiadane urządzenia. Pożyczka może zostać udzielona m.in. na projekty budowy małych elektrowni wodnych i wiatrowych oraz instalacji solarnych o wartości od 500 tys. zł do 10 mln zł.

Pożyczka w wysokości do 75 proc. wartości inwestycji będzie udzielana na okres do 10 lat od wypłaty pierwszej transzy, a oprocentowanie będzie stałe i wyniesie 3 proc. rocznie.

Zdaniem prezesa w przypadku większych zakładów pracy zainwestowanie w odnawialne źródła energii może spowodować oszczędność energii na poziomie 30 proc. Dzięki temu zaciągnięta pożyczka spłaca się w terminie od trzech do pięciu lat, a potem pozostaje już tylko czysty zysk, mówi Mielczarek.

Łączna ilość środków do rozdysponowania to 50 mln zł, a pieniądze zostały udostępnione przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. W kolejnych latach możliwość dofinansowania w tej dziedzinie będzie jeszcze większa. Zgodnie z komunikatami płynącymi z Komisji Europejskiej, mają bowiem powstać tzw. Fundusze Efektywności Energetycznej, które będą świadczyły usługi pożyczkowe w obszarze odnawialnych źródeł energii, dodaje Mielczarek.

Wnioski o udzielenie pożyczki można składać w sekretariacie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki we Wrocławiu do 6 września 2010r.

źródło: PAP

zdjęcie: Aneta Sadlik

Nie przeocz w tym miesiącu