Kalendarium

30.09
Czwartek

Sympozjum Firm Wodociągowych "Nie tylko woda i ścieki"

Termin: 30.09.2010Miejsce: Koziegłowy k. Poznania 

Termin: 30 września 2010

Miejsce: Koziegłowy k. Poznania

Informacje dodatkowe: Tematyka, jaką chcielibyśmy Państwu zaproponować w tegorocznej edycji Sympozjum "Nie tylko woda i ścieki" związana będzie z bardzo istotnym, lecz często zaniedbywanym aspektem naszej branży, jakim jest ochrona środowiska.

W szczególności przyjrzymy się najnowszym zmianom wprowadzonym w Ustawie o odpadach i wynikającym z niej obowiązkom firm wodociągowo-kanalizacyjnych związanych z zagospodarowaniem komunalnych osadów ściekowych. Specjaliści Aquanet odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania, związane zarówno z Ustawą o odpadach, jak i innymi przepisami regulującymi kwestie ochrony środowiska.

Porozmawiamy także na temat obowiązków firm wod.-kan. w zakresie kontroli podmiotów odprowadzających ścieki przemysłowe oraz na temat różnego typu zanieczyszczeń wprowadzanych do sieci kanalizacyjnej przez wybrane branże przemysłowe.

Wszyscy wiemy, jak ważne dla prawidłowego funkcjonowania sieci kanalizacyjnej jest jej regularne czyszczenie. Podczas Sympozjum możliwe będzie zapoznanie się z najwyższej klasy pojazdami dwufunkcyjnymi służącymi do hydrodynamicznego czyszczenia sieci.

Tegoroczna edycja Sympozjum poświęcona będzie również tematyce eksploatacji małych stacji wodociągowych.W ramach powyższego chcielibyśmy Państwu przedstawić zagadnienia związane z wykonywaniem i eksploatacją studni głębinowych, a także problematykę bakterii psychrofilnych (rozwijających się w 22 st. C). Omówimy okoliczności, w których te charakterystyczne dla środowiska wodnego bakterie osiągają zbyt wysoką liczebność oraz metody przywracania równowagi biologicznej drogą wykorzystania pracującego złoża z rozwiniętą mikrobiologią.

źródło: srodowisko.pl

Nie przeocz w tym miesiącu