Kalendarium

23.09
Czwartek

Uczelnie techniczne organizują drugi nabór

Termin: 23.09.2010Miejsce: Polska 

Termin: 23.09.2010 r.
Miejsce: Polska
Informacje dodatkowe:

Zainteresowaniem cieszą się inżynieria środowiska, energetyka, architektura i urbanistyka, automatyka i robotyka, edukacja techniczno-informatyczna, elektronika i telekomunikacja, a także elektrotechnika. Wolne miejsca na studia są jeszcze na większości wydziałów Politechnik.

Każda z politechnik wyznaczyła terminy składania dokumentów na poszczególne kierunki. Są i takie uczelnie, które prowadzą nabór na wszystkie kierunki. Wiele uczelni wyznaczyło 23 września br. ostatnim dniem składania dokumentów w ramach dodatkowego naboru na studia. Dodatkowa rekrutacja prowadzona jest na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia.

Politechnika Śląska ogłosiła na przykład drugi nabór na kierunki najbardziej oblegane i to w dodatku takie, które są na liście zamawianych dla gospodarki - mi.in.: automatyka i robotyka oraz konstrukcje budowlane i inżynierskie w języku angielskim. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Politechnice Śląskiej rekordową w tym roku dotację unijną - 43 mln zł.

Drugi nabór podlega tym samym zasadom rekrutacji co pierwszy, kandydaci muszą jedynie pilnować terminów rejestracji internetowej oraz składania dokumentów. Wszystkie wydziały zamykają rekrutację we wrześniu.

Szczegóły oraz harmonogram przyjęć na stronach uczelni wyższych:

opr. Aneta Sadlik
zdjęcie: zgapa.pl

Nie przeocz w tym miesiącu