Kalendarium

01.07
Piątek

Debata "Zrównoważone budownictwo i efektywność energetyczna"

Termin: 01.07.2011Miejsce: Warszawa 

Termin: 1 lipca 2011 r.
Miejsce: Warszawa
Informacje dodatkowe: Austriackie przedsiębiorstwa i instytucje badawcze z zakresu ekologicznego budownictwa i zielonych technologii należą do światowej czołówki. Ekologiczne technologie stanowią ważną gałąź austriackiej, a także i polskiej gospodarki. Dolna Austria - region wokół Wiednia i największy land austriacki - zalicza się do najbardziej innowacyjnych regionów Europy i za swą innowacyjną strategię został wielokrotnie wyróżniony przez Unię Europejską.

Standard domów niskoenergetycznych w modernizowanych budynkach to kolejny jasno zdefiniowany cel budownictwa zrównoważonego. Ogromny potencjał niesie ze sobą budownictwo użytkowe, a land Dolna Austria budując własne niskoenergetyczne biurowce stał się prekursorem tego trendu. Efektywność energetyczna w nowych i modernizowanych budynkach, a także wykorzystanie odnawialnych źródeł energii stanowi jeden z głównych obszarów działalności ecoplus - Agencji Rozwoju Regionalnego Dolnej Austrii. Umwelt Cluster z ponad 200 zrzeszonymi przedsiębiorstwami inicjuje w tym zakresie szereg innowacyjnych projektów i działań.

Podczas Debaty gospodarczej pn. "Zrównoważone budownictwo i efektywność energetyczna" poruszone będą tematy:

  • Budownictwo, energia i infrastruktura - trendy i perspektywy w Polsce;
  • Nowe technologie w zakresie budownictwa i modernizacji: case studies z Dolnej Austrii;
  • Regional Energy Concept - a Pilot Project: realizacja regionalnych i komunalnych strategii energetycznych jako wkład do rozwoju regionalnego.

Patronem medialnym wydarzenia są InstalacjeB2B.

źródło i zdjęcie: http://www.ecointernational.eu/pl