Kalendarium

18.06
Wtorek

11 Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu "PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO"

Termin: 18.06.2013Miejsce: Bydgoszcz 

Termin: 18-20 czerwca 2013 r.
Miejsce: Hala Łuczniczka w Bydgoszczy, ul. Toruńska 59
Dodatkowe informacje: Wiodącym hasłem targów będzie "TANIE GRZANIE"

 Jednym ze sposobów zagospodarowania odpadów leśnych, poprodukcyjnych, jak i z rolnictwa jest produkcja pelletów i brykietów. Są one coraz chętniej wykorzystywane przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców. Coraz częściej energetyka zawodowa, zobligowana do produkcji tzw. zielonej energii staje się odbiorcą tych paliw. Organizator targów chce zachęcić lokalne rolnictwo do regionalnej produkcji i wykorzystania uzyskanej energii, co może być naturalnym stymulatorem rozwoju obszarów wiejskich, a w konsekwencji stałego podnoszenia jakości życia społeczności wiejskiej.

Równolegle z targami PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO odbędą się Międzynarodowe Targi Produkcji i Energetycznego Wykorzystania Biogazu "BIOGAZ-EXPO".

Podczas targów prezentowana będzie m.in. bogata oferta nowoczesnych urządzeń do spalania biomasy - kotłów grzewczych, pieców, kominków, zestawów grzewczych, palników, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych do produkcji pelletów i brykietów z trocin i innych surowców, producentów pelletu, brykietu, akcesoriów, automatyki i armatury dla kotłowni na biomasę, suszarni do trocin oraz innych surowców roślinopochodnych, rębaków, rozdrabniaczy, wilgotnościomierzy, sterowników, podajników, sortowników, filtrów, systemów magazynowania, przechowywania i transportu, części zamiennych itp. Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferować będą także pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania i serwisu.

Podczas targów odbędą się liczne konferencje, seminaria i warsztaty.

W roku 2012 targi odwiedziło kilka tysięcy specjalistów m.in. z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, architekci, projektanci, przedstawiciele władz samorządowych, przedsiębiorcy, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy. Obecność najważniejszych przedstawicieli tego sektora oraz zaprezentowana oferta umożliwiły potencjalnym klientom zapoznanie się i dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i technologicznych w tej branży. Po raz kolejny komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu targowego wyroby, a najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami.

Więcej informacji na stronie organizatora targów.

źródło i zdjęcie: CENTRUM TARGOWE POMORZA I KUJAW