Kalendarium

01.05
Wtorek

Ekologiczna kampania "Słoneczne dni"

Termin: 01.05.2012 - 13.05.2012Miejsce: Polska 

Termin: 1 - 13 maja 2012 r.
Miejsce: Polska
Informacje dodatkowe: To będzie już druga edycja ekologicznej kampanii "Europejskie Słoneczne Dni" w Polsce.

Został już uruchomiony elektroniczny formularz rejestracji lokalnych organizatorów słonecznych wydarzeń, rejestracja będzie trwała do 29 lutego br.

Celem kampanii Europejskie Słoneczne Dni jest ochrona środowiska i klimatu, poprzez promocję energetyki słonecznej wśród lokalnych społeczności i w dalszym czasie wzrost liczby instalacji solarnych. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat systemów solarnych od instalatorów, zwiedzić instalację, bawić się na piknikach i festynach, brać udział w licznych konkursach, a także w seminariach i konferencjach organizowanych przez różne instytucje - lokalnych organizatorów Europejskich Słonecznych Dni.

Duże znaczenie ma również lokalny charakter ekologicznej kampanii "Europejskie Słoneczne Dni", ponieważ energetyka słoneczna jako najbliższa końcowemu odbiorcy powinna być promowana blisko konsumentów, a nie ze szczebla centralnego. W ubiegłym roku w polskiej edycji kampanii udział wzięło ponad 5 tys. osób, a w całej Europie - pół miliona osób.

Instytut Energetyki Odnawialnej jest krajowym organizatorem ekologicznej kampanii "Europejskie Słoneczne Dni", natomiast europejskim - European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF) w Brukseli.

źródło i zdjęcie: ieo.pl

Nie przeocz w tym miesiącu