Kalendarium

25.03
Środa

XXIII Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2015

Termin: 25.03.2015Miejsce: Warszawa 

Termin: 25 - 27 marca 2015 r. Godziny otwarcia: 10:00 – 17:00
Miejsce: Warszawskie Centrum Wystawiennicze EXPO XXI
Dodatkowe informacje: XIII Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2015 to najważniejsze wydarzenie branży oświetleniowej 2015 roku. W programie Targów znalazło się tradycyjnie kilkanaście szkoleń, warsztatów i konferencji.

Energooszczędne, innowacyjne i ekologiczne - takie są w tym roku Targi ŚWIATŁO, Targi ELEKTROTECHNIKA i Wystawa TELETECHNIKA.
Na ponad 10 tys. m2 swoje produkty i rozwiązania pokaże około 450 firm z Polski i zagranicy. Wiele z prezentowanych produktów będzie pokazywana po raz pierwszy w Polsce.

Na odwiedzających czeka:

 • Konkursy ELEKTROTRENDY (hala nr 4)
 • Pokazy druku 3D (hala nr 4)
 • Wystawa prac finalistów i zwycięzców konkursów Rytm ŚWIATŁA i LAMPA DLA MAŁOLATA (hala nr 1)

Targom towarzyszą 23 szkolenia, seminaria i warsztaty organizowanych przy współpracy m. innymi z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa, Izbą Architektów RP, Stowarzyszeniem Architektów RP, Stowarzyszeniem Teletechników Polskich XXI oraz Polską Izbą Radiodyfuzji Cyfrowej.

Wśród nich, na uwagę zasługują:

 • Targom ELEKTROTECHNIKA 2015 towarzyszy cykl trzynastu szkoleń oraz warsztatów organizowanych we współpracy z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa. Stanowią one kompendium wiedzy technicznej i prawno-normalizacyjnej niezbędnej do projektowania i kierowania elektrycznymi i teletechnicznymi pracami budowlanymi, pracami modernizacyjnymi oraz eksploatacyjnymi i konserwacyjnymi.
 • Praktyczne warsztaty z zakresu okablowania teletechnicznego budynków organizowane we współpracy z Polską Izbą Radiodyfuzji Cyfrowej i wiodącego operatora satelitarnego w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce - firmie Eutelsat, która zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług dzięki niezawodności floty 34 satelitów.
 • Izba Architektów RP oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich zaprasza architektów i projektantów na piętnaste już spotkanie projektantów oświetlenia z przedstawicielami świata architektury - warsztat ARCHITEKTURA * ŚWIATŁO* PRZESTRZEŃ 2013. (26 marca, sala C1a,  I piętro).
 • potkania Architektura-Światło-Przestrzeń organizowane są tradycyjnie w ramach Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO. Konferencja Architektura-Światło-Przestrzeń podzielona została na dwie części.
 • W pierwszej części spotkania gościć będziemy prof. dr hab. arch. Ewę Kuryłowicz, która przedstawi prezentację "Światło buduje". W części drugiej naszym gościem będzie architekt i urbanista, Ryszard Jurkowski. Jego wykład to: "Nastrój przestrzeni publicznej wykreowany światłem".
 • Kolejne spotkanie dla architektów i projektantów wnętrz to Konferencja Światło w Architekturze, która odbędzie się 25 marca. Spotkanie poświęcone będzie sposobom modelowania budynków i przestrzeni publicznej za pomocą światła i połączone będzie z wręczeniem nagród w Konkursach: Rytm ŚWIATŁA i LAMPA DLA MAŁOLATA.
 • 27 marca odbędzie się Konferencja Idealny Dom i Wnętrze, która uświetnią prelekcje Justyny Smolec i Krystiana Kowalskiego - niezwykle cenionych w środowisku architektów i designerów.
 • Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego zaprasza do udziału w seminarium Technologia LED i OLED - zastosowanie, możliwości, ograniczenia, przyszłość. Konferencja Technologia LED i OLED to jedno z najważniejszych wydarzeń Targów ŚWIATŁO. Spotkanie odbędzie się 26 marca.
 • Serdecznie zapraszamy zarówno tych, którzy już stosują najnowsze techniki oświetleniowe jak i tych, którzy chcą się zapoznać się z możliwościami nowoczesnego sprzętu oświetleniowego oraz poznać nieprzeciętne realizacje architektoniczne.
 • 25 marca przedstawiciele samorządów lokalnych tradycyjnie spotkają się na seminarium poświęconym nowym rozwiązaniom oświetlenia dróg oraz terenów miejskich, które połączone jest z uroczystością wręczenia nagród w Konkursie na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2014 roku.
 • Również 25 marca wręczone zostaną nagrody w konkursach na Najlepszy Wyrób Targów i na Innowacyjny Wyrób Targów. W pierwszym konkursie nagrody główne funduje Prezydent Lech Wałęsa, w drugim zaś przyznawane są I, II i III Nagrody Ministra Gospodarki.

źródło: Agencja SOMA