Kalendarium

08.11
Czwartek

Druga edycja Future 4 Build

Termin: 08.11.2012 - 09.11.2012Miejsce: Warszawa 

Działaniom mającym na celu promowanie idei zrównoważonego rozwoju z zainteresowaniem przyglądają się podmioty oferujące efektywne rozwiązania technologiczne. Dla nich firma Sapphire Ventures stworzyła innowacyjną platformę biznesową - Future 4 Build.

Czym Future 4 Build różni się od obecnych na rynku wydarzeń, dedykowanych branży? Przede wszystkim międzynarodowym i wieloletnim doświadczeniem organizatora, niekonwencjonalną formułą spotkania, która tworząc wyjątkowe warunki prezentacji produktów, buduje nową jakość oraz społeczeństwo świadome zrównoważonego rozwoju.

Pierwsza edycja Future 4 Build odbyła się w październiku 2011 r. i znalazła się w czołówce elitarnych imprez, zrzeszających środowisko biznesowe, przedstawicieli rządu oraz sektora prywatnego w Polsce. Celem Future 4 Build jest zjednoczenie wszystkich podmiotów zaangażowanych w rozwój budownictwa ekologicznego, tworząc dla nich innowacyjną formułę spotkania, która umożliwia zarówno prezentację produktu w grupie docelowej oraz udział w merytorycznej dyskusji o potrzebie ekologicznych innowacji.

Partnerem Strategicznym Future 4 Build jest Buro Happold, CEE Green Building Profesionals Association, a patronat medialny objął magazyn Inteligenty Budynek.

Zeszłoroczna edycja Future 4 Build wzbudziła wiele pozytywnych reakcji wśród uczestników, wystawców i prelegentów. Henryk Kwapisz, Manager Rozwoju Rynku w firmie Saint- Gobain tak opisał wydarzenie w Future 4 Build: "Konferencja Future4Build zorganizowana przez Sapphire Ventures była świetnym przykładem jak należy organizować właśnie tego typu wydarzenia. Udział ekspertów z kraju i z zagranicy dał możliwość wymiany doświadczeń. Mieliśmy okazję poznać wiele nowych osób, które angażują się w zrównoważone budownictwo w Polsce w sposób profesjonalny i odpowiedzialny, a zatem czekamy na kolejne konferencje Future4Build".

Kolejna edycja Future 4 Build odbędzie się 8-9 listopada 2012 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Zapytaliśmy więc, jaka idea przyświeca firmom, które zapowiedziały swój udział w tegorocznej edycji Future 4 Build i jak postrzegają potencjał rynku zrównoważonego budownictwa w Polsce?

Future 4 Build tworzy innowacyjną formulę, która pozwala kompleksowo zapoznać się z dostępnymi na rynku technologiami, kreując sieć biznesu I biorąc czynny udział w procesie rozbudowy sektora ekoinwestycji w Polsce. Jak twierdzi Svetlana Robinson, Dyrektor wydarzenia Future 4 Build: "konferencja ma na celu stać się centralnym wydarzeniem dla sektora budowlanego w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Chcielibyśmy  stworzyć formułę, która łączy konferencję oraz targi w jedno, kompleksowe wydarzenie dedykowane branży. Dzięki połączeniu trzech, profesjonalnych podmiotów: lokalizacji (EXPO XXI), producenta konferencji (Blue Business Media) oraz organizatora wydarzenia (Ventures Sapphire) Future 4 Build będzie w stanie zaproponować rynkowi nowy, niekonwencjonalny format oraz wysoce kontrowersyjne wydarzenie".

źródło i zdjęcie: Future 4 Build