Kalendarium

15.11
Wtorek

Międzynarodowa Konferencja i Targi Budownictwa Zrównoważonego - PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala

Termin: 15.11.2011Miejsce: Kraków 

Termin: 15 - 18 listopada 2011 r.
Miejsce: Kraków
Informacje dodatkowe: W ciągu 4 dni PLGBC zapewni najwyższej jakości spotkania networkingowe, wykłady, prelekcje oraz szkolenia z szeroko pojętej tematyki budownictwa zrównoważonego - od zielonych zamówień publicznych, poprzez unijne przepisy związane z budownictwem ekologicznym i emisją CO2, do konkretnych rozwiązań projektowych, studiów przypadku z kraju i zagranicy po szczegółowe treningi z zakresu wielokryterialnej certyfikacji budynków.

PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala jest to pierwsze w Polsce wydarzenie, które od 3 lat z sukcesem integruje całą branżę budownictwa w Polsce, sektor prywatny wraz z samorządem, organizacjami pozarządowymi oraz światem naukowym.

16 listopada br. będzie poświęcony tematowi współpracy sektora prywatnego z rządem w celu budowania wspólnej polityki proekologicznej. Udział swój już potwierdził Paul King, Dyrektor Zarządzający UKGBC i Członek Zarządu WorldGBC oraz Steven Borncamp, Prezes RoGBC jak również przedstawiciele GBCs z 30 krajów. Tego samego dnia odbędzie się także Gala, podczas której rozdane będą doroczne nagrody PLGBC Green Building Awards.

17 listopada br. odbędą się wykłady 3 wiodących systemów na rynku Europejskim - udział potwierdziły światowe autorytety w tej dziedzinie: Scot Horst, Senior Vice President LEED w USGBC, Martin Townsend, Director BREEAM oraz Dr. Christine Lemaitre, CEO DGNB. Prelekcje te będą kontynuacją wykładów LEED, BREEAM i DGNB sprzed 2 lat, kiedy to w październiku 2009 r. PLGBC wprowadziło do Polski systemy wielokryterialnej oceny budynków.

17 i 18 listopada br. wszyscy chętni będą mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniach z zastosowania systemów certyfikacji LEED i BREEAM w Polsce - kursy będą prowadzone przez liderów polskiego rynku, jednych z niewielu profesjonalistów posiadających kwalifikacje oraz praktyczne doświadczenia przy certyfikacji z firmy WSP Enviro, Grontmij oraz VvS | Architects & Consultants.

Pierwsze w Polsce Targi Budownictwa Zrównoważonego odbędą w dniach 16 - 18 listopada br. Wczesna rejestracja na konferencję otwarta jest do końca czerwca - tylko teraz można zarejestrować się po promocyjnej cenie 1500 zł (cena dla Członków PLGBC). Tylko do 15 lipca br. - każda firma, która przyłączy się do PLGBC otrzymuje 2 wejściówki za darmo.

Program wydarzenia oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie organizatora PLGBC Green Building Symposium, Expo & Gala. Wśród patronów medialnych są serwisy należące do Grupy Budujemy Dom - Ekobudowanie.pl, InstalacjeB2B, DachyB2B.

Więcej informacji na temat konferencji i targów na stronie internetowej organizatora: plgbc.org

źródło i zdjęcie: plgbc.org

Nie przeocz w tym miesiącu