Kalendarium

06.10
Czwartek

PLGBC Green Building Symposium 2016

Termin: 06.10.2016Miejsce: Warszawa 

Głównymi tematami VI edycji PLGBC Green Building Symposium będą zarówno nowe budynki i najnowsze stosowane w nich rozwiązania, jak i budynki istniejące, których modernizacja powinna przebiegać w zielonym standardzie. Celem tych działań jest zapewnienie użytkownikom zdrowia i komfortu, a co za tym idzie - podniesienie ich produktywności.

Michael Pawlyn - brytyjski uznany architekt zainspiruje jak innowacyjnie projektować, aby postawały prawdziwie zrównoważone budynki, które służą zarówno zdrowiu i komfortowi ich użytkowników, jak i oszczędności zasobów. Michael pokaże zaskakujące rozwiązania, bazujące na naśladowaniu natury.

Rudi Scheuermann - światowego formatu ekspert w dziedzinie fasad, Arup Fellow, opowie o tworzeniu i renowacji fasad podnoszących komfort użytkowników w zielonych budynkach.

Zaproszeni przedstawiciele BRE, USGBC, HQE, DGNB i Well Building Institute będą dyskutowali o kwestiach opłacalności certyfikacji budynków istniejących.

Podczas sympozjum przedstawione zostaną:

  • Nowe strategie zrównoważonej modernizacji budynków
  • Wyzwania w tworzeniu zrównoważonego środowiska wewnętrznego
  • Jakie założenia realizować w nowych inwestycjach, aby budynek sprzyjał zdrowiu i komfortowi użytkownika, obniżając jednocześnie koszty eksploatacji
  • Światowe trendy i przyszłość w zielonych, zdrowych i komfortowych budynkach o różnych funkcjach

Seminarium skierowane jest do: inwestorów, deweloperów, agencji nieruchomości, najemców, zarządców, osób odpowiedzialnych za zrównoważony rozwój, architektów, projektantów, przedstawicieli samorządów oraz top managementu - prezesów i członków zarządów, dyrektorów generalnych i zarządzających, dyrektorów operacyjnych i funkcjonalnych oraz managerów.

źródło: PLGBC

Nie przeocz w tym miesiącu