Kalendarium

07.10
Poniedziałek

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO 2013

Termin: 07.10.2013Miejsce: Poznań 

Termin:  7-10 października 2013 r.
Miejsce: Poznań
Dodatkowe informacje: Na tegoroczną edycję Poleko organizatorzy zapowiadają m.in. drugą odsłonę Miasteczka Ekologicznego, nawiązanie współpracy z organizacjami pozarządowymi (NGO’s) czy dalszy rozwój tematyki związanej z odnawialnymi źródłami energii.

Zeszłoroczny debiut Miasteczka Ekologicznego zakończył się sukcesem. Wiele firm po zakończeniu targów Poleko deklarowało ponowny udział w tym przedsięwzięciu. W pawilonie nr 4 zaaranżowano przestrzeń, w ramach której została zbudowana atrapa domku z dachem pokrytym panelami fotowoltaicznymi i kolektorami słonecznymi, obok pod wiatą garażową, która wytwarza prąd, parkowały elektryczny skuter i Renault Twizy, dalej prezentowano napędzany sprężonym gazem ziemnym Fiata Ducato Natural Power, Volkswagena Caddy BiFuel czy Mercedesa Sprintera. Ponadto w ramach ekspozycji można było zobaczyć najnowszą ofertę w zakresie transportu i odbioru odpadów (sprzęt komunalny, pojemniki na odpady) oraz rozwiązania dotyczące oczyszczania ścieków (przydomowe oczyszczalnie).

W tym roku nie zabraknie także wydarzeń odbywających się cyklicznie i zapełniających sale po brzegi:  Forum Czystej Energii, Forum Recyklingu czy Globu Pełnego Energii. Z myślą o obecnych i przyszłych wyzwaniach dla rozwoju branży, po raz kolejny w dyskusji wezmą udział eksperci, dzieląc się swoimi praktycznymi doświadczeniami i kreując nowe koncepcji na przyszłość.

Jak podkreśla branża, Poleko jest ważnym miejscem promowania technologii środowiskowych i rozwiązań spełniających wymogi zrównoważonego budownictwa (energooszczędność, ekologiczność, innowacyjność, ekonomiczność), a także technologii oczyszczania ścieków i utylizacji osadów ściekowych, produkcji opakowań  biodegradowalnych,  zrównoważonego środowiska, odzyskiwania, recyklingu i utylizacji odpadów czy  monitorowania środowiska (systemy zapobiegania i likwidacji zagrożeń).

źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie