Kalendarium

07.10
Czwartek

Międzynarodowe Targi "RENEXPO 2010"

Termin: 07.10.2010Miejsce: Augsburg 

Termin: 7-10.10.2010 r.
Miejsce
: Augsburg
Informacje dodatkowe: W dniach od 7 do 10 października br. w Augsburgu odbędą się Międzynarodowe Targi Handlowe RENEXPO dotyczące energii odnawialnej, budownictwa energooszczędnego oraz renowacji.

Różnorodność i wyjątkowość tych targów sprawia, iż znajdują się one w czołówce światowej.

Tematyka pawilonu nr 1 skupia się na bioenergii. Do głównych punktów IHE WoodEnergie zalicza się tematyka pozyskiwania energii z drewna. IHE służy jako europejskie forum spotkań branż, które pozyskuje energię  z biomasy drzewnej.

Następnym tematem targów jest kogeneracja, będzie ona prezentowana pod nazwą InterCogen. We współpracy z niemieckimi stowarzyszeniami do spraw kogeneracji - Bundesverband Kraft-Wärme-Kopplung  odbędzie się wymiana wiedzy między producentami i dostawcami. Pod nazwą InterGreenBuilding w pawilonie nr 2 będzie można znaleźć szereg informacji na temat energooszczędnego budownictwa i renowacji. Wystawcy zaoferują szereg ciekawych tematów z obszaru techniki budowlanej, wentylacji, odzyskiwania ciepła, ogrzewania podłogowego jak i budownictwa z wykorzystaniem ekologicznych materiałów. Przegląd specjalny dotyczący tematyki budowania z drewna przedstawi korzyści wynikające z użycia drewna jako trwałego materiału budowlanego. Także stoisko Izby Rzemieślniczej Szwabii, w tym roku sporo większe, zaprezentuje wyniki pracy w regionie.

Jak zwykle wystawy w pawilonie nr 3  dotyczyć będą tematów usług energetycznych, energii geotermalnej, wodnej, wiatrowej oraz pomp ciepła. Forum Praca i Edukacja  zorganizowane przez KUMAS, stanowi już integralną część targów RENEXPO. W tym roku można  będzie również zasięgnąć informacji na temat wolnych miejsc pracy w branży.

Na towarzyszącym targom - fachowych sympozjach wybrani eksperci z branży przedstawią obiecujące innowacje, przyszłe trendy, nowe technologie i praktyczne rozwiązania. Zaplanowane są fachowe kongresy, wśród których przewodzić będą:

* energia z biologicznych odpadów,
* kogeneracja,
* gazyfikacja drewna
* małe elektrownie wiatrowe.

Wystawiane przez Federalne Stowarzyszenie BioEnergie sympozjum przewodzące dotyczące energii z drewna jest głównym miejscem spotkań branży i odbędzie się po raz dziesiąty. Za jednym razem dostajemy kompleksowy przegląd polityki, gospodarki i Best Practice. Oprócz sympozjów i wystaw specjaliści jak i użytkownicy końcowi mają bezpłatną możliwość wysłuchania szeregu wykładów o aktualnej tematyce zaopatrywania w energię.
Ponad 130 instytucji, partnerów prowadzi RENEXPO do sukcesu. Wśród nich są takie Instytucje jak: Bayern Innovativ, Bundesverband WärmePumpe, Bundesverband BioEnergie, Bundesverband Kraft-Wärme-Kopplung , C.A.R.M.E.N., Cluster Forst i Holz, KUMAS i UmweltCluster Bayern.

Dla wszystkich internautów, którzy pragną odwiedzić targi RENEXPO w Augsburgu, organizator przygotował bezpłatne wejściówki. Wystarczy wypełnić formularz, podać swoje dane i  tym samym otrzymuje się dostęp do darmowej wejściówki, którą należy wydrukować i zabrać na targi.

Szczegółowe informacje na temat targów, kongresu i programu można uzyskać na stronie organizatora renexpo.de.

źródło i zdjęcie: REECO GmbH

Nie przeocz w tym miesiącu