Wspomóc oświetlenie

Dodano: środa, 14 czerwca 2017 14:09

Dekoracyjne oprawy wewnętrzne pozwalają stworzyć w pomieszczeniu określone efekty świetlne, z drugiej zaś strony są źródłem miękkiego i nastrojowego światła lub punktowych akcentów świetlnych.

Do wszystkich lamp pokojowych WAGO oferuje optymalną technikę łączeniową - na przykład złączki zasilające z serii 294 zapewniające łatwe i bezpieczne oprzewodowanie opraw oświetleniowych i urządzeń oraz z serii 224 do połączenia przewodów jednodrutowych i linkowych. Również seria 222 do łączenia przewodów jedno-, wielodrutowych i linkowych o większych przekrojach nada się do tego celu idealnie.

Fot. 1. Złączki 222 (fot. WAGO).

Z myślą o optymalnym wykorzystaniu czasu montażu na miejscu budowy, WAGO opracowało system wielowtyków WINSTA®. O ile konwencjonalne oprzewodowanie wymaga otwarcia każdej oprawy i wprowadzenia przewodu, podłączenia i zamknięcia oprawy, o tyle zastosowanie systemu wielowtyków pozwala na znaczną oszczędność czasu. Projektanci instalacji elektrycznych musieli dotychczas z góry uwzględniać konkretny typ oprawy, a co za tym idzie specjalny rodzaj wielowtyku. Zastosowanie tego systemu daje komfort i swobodę przy projektowaniu instalacji oświetleniowej.

Linect® to nowoczesny system do podłączania opraw oświetleniowych. Oprawy z tym złączem umożliwiają podłączenie zasilania w tradycyjny sposób lub przy pomocy wielowtyków, niezależnie od producenta komponentów. Nowoczesna, wtykowa instalacja elektryczna oparta na systemie Linect® gwarantuje szybki i łatwy montaż opraw przy pomocy różnych elementów systemu wielowtyków.

Fot. 2. Złączki 294 (fot. WAGO).

oprac. Agnieszka Zygmunt
tekst i zdjęcia: WAGO